به دنبال شيوع وبا در كشور؛ مقابله با ورود بيماري‌هاي همه‌گير در پايانه‌هاي تهران الزامي شد

۱۳۸۷/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11897
به دنبال شيوع وبا در كشور؛ مقابله با ورود بيماري‌هاي همه‌گير در پايانه‌هاي تهران الزامي شد
هندس ولي آذروش گفت: با توجه به افزايش سفرهاي تابستاني و گرماي بيش از حد هوا به ويژه در شهرهاي جنوبي كشور، دستورالعمل‌ و بخشنامه‌هايي در راستاي رعايت كامل و دقيق اصول و ضوابط بهداشتي به تمام غرفه‌ها در چهار پايانه ابلاغ شد.

آذروش، درباره مفاد اين بخشنامه خاطر نشان كرد: تمام غرفه‌هاي مستقر در پايانه‌هاي چهارگانه تهران موظف به ارائه يخ‌هاي قالبي بهداشتي در مراحل توليد، حمل، نگهداري، توزيع و ضدعفوني و گندزدايي از انواع سبزي خام، كاهو و ميوه‌ها با آب سالم و رعايت كامل بهداشت فردي كاركنان، پرسنل و وسايل و لوازم كار شدند.

وي ادامه داد: همچنين در اين بخشنامه به خودداري از استفاده، تهيه و توزيع آب ميوه، بستني و شربت دست ساز و غير بهداشتي و نگهداري «كباب خام» به مدت طولاني براي عرضه به مسافران و مراجعان اشاره شده است.

وي با بيان اين كه سرپرست پايانه مسافربري جنوب به عنوان پيشرو در اين طرح است و هماهنگي‌هاي لازم را با مركز بهداشت جنوب تهران انجام داده است، افزود: بنا بر پيگيري و هماهنگي انجام شده از ساعت هشت تا 13 (در يك شيفت كاري) مركز بهداشتي درماني پايانه، آماده ارائه خدمات و آموزش‌هاي لازم چهره به چهره به متصديان، كاركنان ، رانندگان ، مسافران و مراجعان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89841s, 18q