گرما علائم بيماري MS را تشديد مي‌کند

۱۳۸۷/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11905
گرما علائم بيماري MS را تشديد مي‌کند
دکتر محمدعلي صحرائيان، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با  ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، با اشاره به مواردي که بيماران مبتلا به ام اس بايد رعايت کنند، گفت: مشكلات روحي، استرس و اضطراب علائم بيماري را تشديد مي‌کند، بنابراين بيماران بايد تا حد امکان از استرس پرهيز کنند.

وي در ادامه تاکيد کرد: همچنين به بيماران توصيه مي‌شود غذاهاي پرچرب را کمتر مصرف کرده و از ميوه و سبزيجات به وفور استفاده کنند.

اين متخصص مغز و اعصاب افزود: نکته بسيار مهمي که در جامعه ما اهميت دارد اين است که گاهي توسط افرادي که پزشک نيستند توصيه غيرعلمي به بيماران مي‌شود که ممکن است علائم بيماري را تشديد کند. بهتر است بيماران در انجام هرگونه توصيه‌هاي غيرعلمي با پزشک معالج خود مشورت کنند.

دکتر صحرائيان در ادامه تصريح کرد: بهتر است بيماران تا حد امکان خود را فعال نگاه داشته و ورزش‌هاي سبک و نرمش را در حد توان انجام دهند ولي براي انجام ورزش‌هاي سنگين و قدرتي، بايد قبل از شروع حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنند.

اين عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در پايان استفاده از توانبخشي و کار درماني با تجويز پزشک معالج را از مواردي دانست که باعث کمتر شدن ناتواني و افزايش بهره وري بيمار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.42788s, 18q