استقرار سيستم گزارش دهي 24 ساعته و درمان سريع موارد جديد ابتلاء به وبا

۱۳۸۷/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11911
استقرار سيستم گزارش دهي 24 ساعته و درمان سريع موارد جديد ابتلاء به وبا
دكتر محمد مهدي گويا، در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: براساس دستورالعمل موجود نظارت‌ها بر سلامت آب آشاميدني، منابع آبياري مزارع كشاورزي هم‌زمان با افزايش اطلاع رساني و آموزش همگاني تشديد شد.

وي، در ادامه از آماده باش مراكز درماني مناطق درگير خبر داد و افزود: استقرار سيستم گزارش دهي 24 ساعته و درمان سريع موارد جديد ابتلا از ديگر برنامه‌هاي وزارت بهداشت براي درمان به موقع مبتلايان است.

رييس مركز مديريت بيماري‌هاي وزارت بهداشت، با تاكيد بر تشديد نظارت‌ها بر مراكز عرضه و فروش مواد غذايي در ادامه به جمع آوري دستفروشان دوره گرد اشاره كرد و يادآور شد: در مناطق مرزي هم آموزش همگاني و اطلاع رساني افزايش يافته است.

به گفته وي، تاكنون بيشترين موارد ابتلا در استان تهران، قم و استان هرمزگان گزارش شده است.

به گزارش ايسنا، کسب اطمينان از سلامت آب پيش از نوشيدن، استفاده از آب بطري شده حين مسافرت، شستن دست‌ها با آب و صابون بعد از اجابت مزاج و پيش از صرف غذا، عدم دفع مدفوع در کنار نهرها و رودخانه‌ها، پرهيز از آب تني در آب‌هاي نهرها و کانال‌هاي آب کشاورزي، سالم سازي سبزيجات پيش از مصرف شامل شستن، انگل زدايي با مايع ظرفشويي و ضد عفوني کردن از جمله اقدامات ساده بهداشتي هستند که همواره كارشناسان بهداشتي براي پيشگيري از ابتلا به وبا بر رعايت آن تاكيد دارند.

همچنين هموطنان بايستي در صورت ابتلا به بيماري اسهالي به جاي خوددرماني به پزشک مراجعه كرده و دستورات پزشک را به دقت پيگيري و رعايت كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.01232s, 18q