سرانجام مشکل شین آبادی ها حل می شود؟

۱۳۹۳/۰۶/۱۰ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 119258

سلامت نیوز: وزیر آموزش و پرورش در واکنش به تجمعات دانش‌آموزان شین‌آبادی و رسیدگی به مشکلات آنها گفت: روز گذشته دیداری با معاون ریاست جمهوری داشتم و مشکل آنها حل شده است.

دکتر علی اصغر فانی در حاشیه مراسم افتتاحیه گردهمایی توجیه آموزش ویژه کارشناس مسئولان امور زنان استان ها در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه های این وزارتخانه برای حل مشکل زنان فرهنگی سرپرست خانوار اظهار کرد: اکنون 14 هزار فرهنگی زن سرپرست خانوار در وزارت آموزش و پرورش هستند.

وی افزود: گروهی در این خصوص تشکیل شده که اکنون در حال برنامه ریزی هستند. با توجه به محدودیت اعتباری هرکاری بتوانیم انجام می دهیم.

طرح افزایش مرخصی زایمان فرهنگیان هنوز نهایی نشده

وزیر آموزش و پرورش درباره اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان زنان به 9 ماه برای معلمان زن نیز اظهار کرد: معلم در مقایسه با کارمند یک تفاوت عمده دارد و آن این است که وقتی یک همکار فرهنگی به مرخصی می رود، معلمِ دانش آموزان تغییر پیدا می کند و تحصیل دانش آموزان دچار اختلال می شود.

فانی افزود: به دنبال این هستیم که مرخصی زایمان را طوری برنامه ریزی کنیم تا تاثیر ناشی از تغییر معلم را به حداقل برسانیم و برای این هدف، تیمی را مدت ها مأمور کرده ایم تا برنامه ریزی های لازم را انجام دهند. چون اگر معلمان از امکانات رفاهی لازم برای مرخصی زایمان بهره مند می شوند نباید لطمه ای به دانش آموزان وارد شود.

وی با بیان اینکه هنوز این طرح نهایی نشده و به محض آنکه به نتیجه برسد مراحل آن را در دولت پیگیری و ابلاغ خواهیم کرد گفت: بعید می دانم این طرح امسال به نتیجه نهایی برسد، چون هم باید برنامه آماده شود و هم باید مجوزهای لازم را از بخش های دیگر از جمله معاونت نظارت راهبردی و معاونت توسعه مدیریت ریاست جمهوری دریافت کنیم که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسیم.

برای آغاز سال تحصیلی مشکلی نداریم

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری درباره استفاده از بازنشستگان به جای مربیان پیش دبستانی اظهار کرد: از همکاران فرهنگی خود به اولویت در جایی که نیاز داریم استفاده کرده و به آنها حق اضافه کاری پرداخت می کنیم تا مشکلاتمان رفع شود. همچنین آنجا که شاغلان فرهنگی نباشند، به بازنشستگان آموزش و پرورش که تجربه خوبی بر حسب رشته و تخصص دارند، کار محول می کنیم و برای آغاز سال تحصیلی مشکلی نداریم.( ایسنا )

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.61606s, 18q