محکومیت ناظم متهم به آزار دانش‌آموزان

۱۳۹۳/۰۶/۱۱ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 119328

سلامت نیوز: ناظم دبستانی در غرب تهران که به تعرض به سه دانش‌آموز متهم بود، توسط قضات دادگاه کیفری‌ استان تهران به شلاق، تبعید و محرومیت اجتماعی محکوم شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، متهم چندماه قبل به اتهام تعرض به سه ‌دانش‌آموز بازداشت شد.

وی که با تماس تلفنی همکارش با مرکز فوریت‌های پلیسی بازداشت شده‌ بود اتهام تجاوز به دانش‌آموزان را رد کرد اما همکارش در توضیحاتی که به پلیس داد گفت متهم قصد داشت به پسربچه‌ای تعرض کند و او کودک را نجات داد.

وی گفت: «یکی از دانش‌آموزان من را در این خصوص آگاه کرد و گفت: آقای ناظم یکی از بچه‌ها را به نماز‌خانه برده و او خیلی ترسیده‌ است من بلافاصله مدیر را در جریان قرار دادم و با هم به نمازخانه رفتیم و دیدیم دانش‌‌‌آموز درست گفته ‌است. بچه را نجات دادیم و پلیس را خبر کردیم.»

پسربچه 9ساله هم گفت: «ناظم مرا به نمازخانه برد و گفت کاری با من دارد خیلی ترسیده ‌بودم کارهایی می‌کرد که می‌دانستم خطرناک است بعد هم تهدیدم کرد که به کسی چیزی نگویم. گفته ‌بود اگر به پدر و مادرم حرفی بزنم تنبیه می‌شوم.»

تحقیق از متهم با توجه به یافته‌های ماموران و آثار برجامانده در محل حادثه در شعبه79دادگاه کیفری‌ استان تهران آغاز شد. هرچند متهم تجاوز به کودکان را رد کرد و گفت قصد آسیب‌رساندن به دانش‌آموزش را نداشته اما با طرح دو شکایت جدید پرونده ناظم پیچیده‌تر شد.این دانش‌آموزان نیز ادعا کردند متهم آنها را مورد آزار قرار داده و تهدیدشان کرده نباید به کسی چیزی بگویند.

با توجه به حساسیت این پرونده، مدیر مدرسه استعفا کرد. وزارت آموزش‌وپرورش هم شکایتی را علیه ناظم مطرح و خواستار رسیدگی به این موضوع شد. این در حالی بود که قضات رسیدگی‌کننده، دستور معاینه شاکیان پرونده توسط پزشکی‌قانونی را صادر کردند ضمن اینکه آثار برجامانده که در صحنه جرم نیز کشف شده‌ بود برای بررسی به این سازمان سپرده‌ شد. متخصصان اعلام کردند آثار تجاوز در هیچ‌کدام از دانش‌آموزان وجود ندارد اما آزار و اذیت آنها تایید می‌شود و آثار برجامانده در صحنه نیز با دی‌ان‌‌ای متهم مطابقت دارد.

قضات شعبه79 بعد از محاکمه متهم وارد شور شدند و متهم را درخصوص تجاوز تبرئه اما به‌دلیل آزارواذیت جنسی دانش‌آموزان به تحمل شلاق محکوم کردند. با توجه به اینکه قربانیان کودک بودند و متهم از موقعیت شغلی خود سوءاستفاده کرده‌ بود، هیات قضات در مجازات تکمیلی متهم را به دوسال اقامت اجباری در منطقه بدآب‌وهوا و همچنین محرومیت از اشتغال در فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی محکوم کردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1428s, 18q