دو خواهر کرمانی از طریق زائران به ویروس کرونا مبتلا شدند؟

۱۳۹۳/۰۶/۱۱ - ۱۴:۵۴ - کد خبر: 119347
دو خواهر کرمانی از طریق زائران به ویروس کرونا مبتلا شدند؟

سلامت نیوز: رییس سازمان حج و زیارت گفت:«اگر موارد ابتلا به کرونا ویروس در کشور گزارش شده، هیچ ارتباطی با زائرین عمره نداشته است».این در حالیست که براساس گزارش وزارت بهداشت، مبتلایان به کرونا ویروس در کشور افرادی بودند که با زائران ایرانی به نحوی ارتباط داشته اند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: حتی یک مورد ابتلا به کرونا ویروس در زائران ایرانی طی سفر حج وجود نداشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلی قاضی عسگر» روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با رییس سازمان حج و زیارت گفت: اگر موارد ابتلا به کرونا ویروس در کشور گزارش شده، هیچ ارتباطی با زائرین عمره نداشته است.

قاضی عسگر ادامه داد: جواب آزمایش زائران ایرانی حج عمره که به کرونا ویروس مشکوک شده بودند، کاملا منفی بوده است.

سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت ضمن تایید سخنان قاضی عسگر افزود: به عنوان مثال دو نفری که در کرمان به کرونا ویروس مبتلا شدند، از زائر حج عمره، این بیماری را نگرفته بودند.

این در حالیست که براساس گزارش وزارت بهداشت، مبتلایان به کرونا ویروس در کشور افرادی بودند که با زائران ایرانی به نحوی ارتباط داشته اند.

مقامات وزارت بهداشت اظهار می دارند که به عنوان مثال دو خواهر کرمانی که به کرونا ویروس مبتلا شدند، این ویروس را از کسی گرفته بودند که با زائر ایرانی ارتباط داشتند.

اما اطمینان دو مسوول - اوحدی و قاضی عسگر - در خصوص نبود ارتباط بین مبتلایان ایرانی با زائران از حج برگشته به حدی بود که قاضی عسگر گفت که «اطلاعات شما دقیق نیست.» و اوحدی هم اظهار داشت که «با قاطعیت می گویم حتی یک مورد ابتلا بین زائران نداشته ایم.»

قاضی عسگر در خصوص دو خواهر کرمانی مبتلا هم گفت: آن دو خواهر هیچ ارتباطی با زائر ما نداشته اند و زائر ما که برگشته است اول باید خودش مبتلا شده باشد تا به دیگری منتقل کند اما جواب آزمایش ها منفی بوده است.

وی افزود: اطلاعات دقیق پزشکی داریم که بر اساس بررسی ها، مبتلایان به کرونا ویروس ارتباطی با زائر نداشته اند و معاینات نیز جواب منفی ابتلا را نشان داده اند.

سرپرست حجاج اظهار داشت: این ویروس فقط در عربستان وجود ندارد و کشورهای دیگر هم به آن دچار شده اند.

قاضی عسگر افزود : برای سفر حج یک دوره تب «دره ریف»، یک دوره هم آنفلوآنزای خوکی و مرغی مطرح شد و اکنون هم کرونا ویروس مطرح است، اما اگر طی سالیان متمادی بررسی کنیم مشاهده می شود که یک مورد مبتلا به هیچکدام از این بیماری ها در زائران کشور نداشته ایم؛ ضمن اینکه مردم، خود مراقب و هوشیار هستند.

به گزارش ایرنا، گفته می شود که فرد ممکن است بدون اینکه علایم ابتلا را نشان دهد ناقل کرونا ویروس باشد و آن را به دیگران منتقل کند.

به عنوان مثال دو خواهر کرمانی از کسی این ویروس را گرفته بودند که فرد ناقل اصلا علایم بیماری را نداشته است.

وزارت بهداشت اکنون شمار مبتلایان به کرونا ویروس در کشور را پنج تن عنوان کرده است که دو تن از این تعداد جان خود را از دست دادند.** دولت عربستان ورود زائران غرب آفریقا را ممنوع کرده است

رییس سازمان حج و زیارت نیز درمورد ویروس ابولا و گسترش آن در بخشی از آفریقا و اینکه ممکن است در حج امسال بروز این ویروس در عربستان گزارش شود، گفت: دولت عربستان ورود زائران غرب آفریقا را در مراسم حج امسال ممنوع کرده است.

سعید اوحدی ابراز امیدواری کرد که حج امسال با توجه به اقدامات پیشگیرانه دولت عربستان و ممنوعیت زائران غرب آفریقا، با مشکلی از حیث بروز ابولا در بین زائران مواجه نشود.

سرپرست حجاج و نماینده ولی فقیه در حج و زیارت نیز این اظهارات را تایید کرد و افزود: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده تب ابولا کنترل شده است.

قاضی عسگر گفت : ابولا به عربستان ربطی ندارد و به غرب آفریقا مربوط می شود.

وی با بیان اینکه مسافران زیادی از کشور به مناطق آفریقایی سفر می کنند ادامه داد: نمی دانم این چه حساسیتی است که در مورد حج و بیماری ها وجود دارد، این در حالیست که کسی بابت هموطنانی که به آفریقا سفر می کنند، اظهار نگرانی نمی کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20159s, 19q