انتشار گزارش عملکرد یک ساله معاونت زنان ریاست جمهوری

۱۳۹۳/۰۶/۱۱ - ۱۶:۲۹ - کد خبر: 119359
انتشار گزارش عملکرد یک ساله معاونت زنان ریاست جمهوری

سلامت نیوز: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری،عملکرد یک ساله این نهاد را طی گزارشی منتشر کرد.

به گزارش سلامت نیوز، در بخشی از این گزارش به اقدامات این نهاد در زمینه ارتقای سلامت اشاره شده است که به شرح زیر است:
1. انعقاد موافقتنامه با وزارت آموزش و پرورش با موضوع "بهبود وضعيت بهداشتي دانش آموزان دختر مدارس شبانه روزي (مناطق محروم كشور) و تهیه بسته های بهداشتی(طرح بشري)" از طريق تهيه بسته هاي بهداشتي براي تعداد 10000 نفر دانش آموزان محروم دختر در پايه هاي اول، دوم و سوم دوره اول متوسطه مدارس شبانه روزي كل كشور در 1041 مدرسه شبانه روزي دخترانه (سال 1392)
2. انعقاد موافقتنامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با موضوع حمايت از تهيه و ارائه مكمل هاي غذايي مورد نياز زنان باردار و شيرده در مناطق نابرخوردار و يا كمتر برخوردار از طريق ارائه سبد حمايتي و مكمل دارويي – تغذيه اي به زنان باردار و شيرده نيازمند جهت بهبود تغذيه آنان در 4 استان سيستان و بلوچستان، كردستان، هرمزگان، كرمان
3. مشارکت در برگزاری مراسم هفته جهانی شیرمادر که به همت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در 12 مرداد ماه سال جاری برگزار گردید.
4. حمایت مادی و معنوی از برگزاری «همایش ملی ارتقای سلامت زنان در محیط کار» که مقرر است با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مهر ماه سال جاری برگزار گردد.
5. انعقاد موافقتنامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با موضوع ساماندهي مشاوره قبل از ازدواج در جهت بهبود سبك زندگي زناشويي (ايفاي نقش همسري، سلامت زوجيت، فرزندآوري و بارداري سالم و ...) از طريق آموزش 37500 نفر (18750 زوج) مراجعه كننده به 40 مركز آموزش هنگام ازدواج در 2 استان سيستان و بلوچستان و گلستان
6. انعقاد موافقتنامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با موضوع سنجش وآموزش دانش آموزان دختر مدارس شبانه روزي (مناطق محروم) از طريق سنجش و شناسايي سلامت جسمي و رفتاري10109 نفر از دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه و انجام معاينات باليني و شناسايي رفتارهاي پرخطر و .... در آنان و آموزش مباحث بهداشتي به 10109 دانش آموز تحت پوشش طرح در مدارس ياد شده و تهيه و توزيع بروشور و كتاب توسط تيم تخصصي وزارت بهداشت در 4 استان آذربایجان غربی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان.
انعقاد موافقتنامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با موضوع حمايت از سياستهاي باروري.

متن کامل این گزارش را از اینجا دانلود کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.43964s, 19q