تهديد به اسیدپاشی مرد معتاد

۱۳۹۳/۰۶/۱۱ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 119362

سلامت نیوز: وقتی مرد معتاد نتوانست همسر سابقش را راضی به بازگشت به زندگی کند تصمیم هولناکی گرفت. قوطی اسید را برداشت و با چاقویی که در دست داشت به در خانه زن جوان رفت، تا این‌که...

به گزارش سلامت نیوز ، روزنامه شهروند در ادامه مطلب نوشت:
شکایت در دادسرا
چندی پیش زن جوانی برای طرح شکایت به دادسرای ناحیه ١١ تهران رفت. این زن که مریم نام داشت وقتی در مقابل قاضی مهاجری بازپرس شعبه پنجم دادسرا ایستاد درحالی‌که اشک می‌ریخت گفت: امنیت جانی ندارم. من ٨‌سال است که از همسرم جدا شده‌ام. از او یک دختر ١٤ساله و یک پسر ١٦ساله دارم. در این مدت ٨‌سال هم با اصرار‌های او یک‌بار دیگر به خانه برگشتم. اما او اعتیاد داشت و نمی‌توانستم به زندگی ادامه دهم برای همین دوباره ترکش کردیم. یک ماه است که او پیام‌های تهدیدآمیز برایم می‌فرستد. من را تهدید به قتل کرده و می‌گوید در صورت برنگشتن به زندگی صورتم را با اسید می‌سوزاند. کمکم کنید، امنیت جانی ندارم او قسم خورده است که این کار را می‌کند. با طرح شکایت این زن در شعبه پنجم بازپرسی دادسرا ناحیه ١١ تهران پرونده‌ای درخصوص تهدید به قتل و اسیدپاشی تشکیل شد.

تهدید هولناک
٢٠ مردادماه بود که زنی جوان با تماس با پلیس ١١٠ خبر وقوع حادثه عجیبی را گزارش کرد. این زن درحالی‌که صدایش می‌لرزید خودش را مریم معرفی کرد و گفت: همسر سابقم من را تهدید به اسیدپاشی کرده و تا چند دقیقه دیگر به خانه‌ام می‌آید. کمکم کنید او تهدید کرده که اگر این‌بار به خواسته‌اش تن ندهم صورتم را با اسید می‌سوزاند که تا آخر عمرم روزی ‌هزار بار آرزوی مرگ کنم. همین ادعا کافی بود تا مأموران کلانتری ١١٥ رازی برای رازگشایی از ادعای این زن به خیابان عباسی اعزام شوند.

تله پلیسی
تا رسیدن مأموران، مرد معتاد خودش را به خانه همسرش رسانده بود. نقشه عجیبی را در سرش مرور می‌کرد. چاقوی آشپزخانه را در جیبش گذاشته بود. قوطی سفیدرنگ اسید را در دستانش گرفته بود که زنگ خانه را فشرد. وقتی زن سابقش در چهارچوب در ایستاد دوباره شروع به فحاشی کرد. می‌گفت اسید را روی صورتت می‌ریزم تا دیگر نتوانی در خیابان راه بروی. رهگذران محله که از شنیدن تهدید‌های این مرد وحشت‌زده شده بودند در اطراف آنها جمع شدند.

تا این‌که مرد چاقویش را از جیبش بیرون کشید و شروع به تهدید کرد اما هرگز تصور نمی‌کرد در این وضع عجیب در تله پلیسی گرفتار شود. مأموران پاسگاه رازی که با تماس تلفنی مریم به خیابان عباسی آمده بودند با دیدن مرد مرموزی که در کوچه فریاد می‌زد عملیات پلیسی خود را کلید زدند.

مرد معتاد که از دیدن مأموران شوکه شده بود بلافاصله قوطی پلاستیکی را که در دستش داشت روی زمین انداخت و چاقویش را در کیفش پنهان کرد. زن جوان درحالی‌که می‌لرزید با دیدن پلیس قوت قلب گرفت. مأموران با دیدن این صحنه مرد معتاد را بازداشت و همراه با قوطی پلاستیکی، همسر سابق مرد و شاهدان ماجرا به کلانتری منتقل کردند.

ادعای عجیب
با بررسی سوابق این ماجرا در کلانتری مشخص شد چندی پیش مریم با طرح شکایت در دادسرا نیز از همسر معتادش شکایت کرده است. به همین علت متهم به دادسرا منتقل شد. وقتی مرد معتاد که با سر رسیدن پلیس نقشه دیوانه‌بازی‌هایش ناکام مانده بود در مقابل بازپرس پرونده قرار گرفت گفت: مریم ٨‌سال پیش بچه‌هایم را برداشت و از خانه‌ام رفت. بعد از مدتی هم با درخواست او طلاق گرفتیم. اما من همسرم را دوست داشتم. بار‌ها از او خواستم که دوباره برگردد، اما یک‌بار که رجوع کرد باز بعد از چند ماه پایش را در یک کفش کرد که می‌خواهد جدا شود. بعد از مدتی وقتی دیدم به التماس‌هایم جواب منفی می‌دهد تصمیم گرفتم تهدیدش کنم. به در خانه‌اش رفتم و این‌بار شروع به پرخاشگری کردم اما اسید را برای باز کردن لوله خریده بودم و هرگز نمی‌خواستم روی صورتش بپاشم. تا این‌که توسط مأموران پلیس دستگیر شدم. با اعترافات این مرد و شهادت شاهدان ماجرا و مدارک و مستندات پرونده مبنی بر تهدید به قتل و قصد اسیدپاشی متهم با دستور بازپرس مهاجری روانه زندان شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24809s, 18q