مشكلات موجود جز با واقعي كردن سرانه درمان رفع نمي‌شود

۱۳۸۷/۰۶/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11940
مشكلات موجود جز با واقعي كردن سرانه درمان رفع نمي‌شود
دکتر شهاب‌الدين صدر روز گذشته در مراسم افتتاحيه ساختمان نظام پزشکي مشهد، واقعي شدن سرانه سلامت را در اصلاح اقتصاد سلامت کشور و اصلاح نظام درمان موثر دانست و افزود: تا زماني که اين اصلاحات صورت نگيرد، مشکلات موجود همچنان ادامه خواهد داشت.

وي ادامه داد: مردم 80 درصد خدمات بستري را از بيمارستان‌هاي دولتي دريافت مي‌کنند و تلاش براي ارائه خدمات بهتر در اين بيمارستان‌ها باعث مي‌شود، هزينه‌ها از دوش مردم برداشته شود.

رييس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: در صورتي که به اصول قانون اساسي و چارچوبي که در برنامه 20 ساله مشخص شده عمل کنيم، مشکلات امروز کشور به ويژه در عرصه سلامت برطرف مي‌شود.

وي ادامه داد: گاهي مطالب آرماني را اعلام مي‌کنيم اما در عمل محقق نمي‌شوند چون اين قسمت از کار را ياد نگرفته‌ايم.

دکتر صدر، عزم ملي، مشارکت بين بخشي و پيگيري جدي و نظام‌مند را از عوامل موثر در ارتقاي سلامت جامعه برشمرد و با تاکيد بر لزوم مشارکت بيشتر مردم در اين امور گفت: تنها 25 درصد عوامل موثر در سلامت جامعه در اختيار جامعه پزشکي است.

وي با بيان اين که توجه ويژه به سلامت مردم، کشور را در مسير پيشرفت به پيش مي‌راند، افزود: برنامه‌ريزان، مسوولان و تصميم‌گيران بايد اولويت و اهميت ويژه‌اي به امر سلامت جامعه داشته باشند.

دکتر صدر با اشاره به پيشرفت‌هاي کمي و کيفي نظام پزشکي کشور در سال‌هاي اخير گفت: امروزه بحث بيکاري در گروه‌هاي پزشکي از مشکلات مهم اين قشر از جامعه است به طوري که در حال حاضر دو سوم ماماها بيکار هستند.

وي از عضويت بيش از 200 هزار نفر در خانواده نظام پزشکي کشور خبر داد و گفت: از 110 هزار نفر پزشک عضو سازمان، 80 هزار نفر پزشک عمومي و 30 هزار نفر متخصص و فوق تخصص هستند.

رييس سازمان نظام پزشکي کشور ادامه داد: 22 هزار و 500 دندانپزشک، 14 هزار و 500 پزشک داروساز، 50 هزار ماما و 5 هزار متخصص علوم آزمايشگاهي عضو سازمان نظام پزشکي در کشور فعاليت مي‌کنند.

رييس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که مشکلات اخير در بحث درمان و سلامت کشور موجب کدورت جامعه پزشکي شده است، گفت: طبابت امر شفا و احيا الهي را تحقق مي‌بخشد و از اين رو حرفه‌اي مقدس است.

به گزارش ايسنا منطقه خراسان، سالن اجتماعات ساختمان نظام پزشکي مشهد به پاس زحمات دکتر محمد تقي صراف شيرازي، متخصص کودکان و از پيشکسوتان طب شهر مشهد، به نام اين پزشک باسابقه نامگذاري و در مراسم افتتاحيه ساختمان نظام پزشکي از وي قدرداني شد.

دکتر صراف 80 ساله از اعضا هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد است.

گفتني است، در اين مراسم رييس کل دادگستري استان، نماينده مردم مشهد در مجلس، مديرکل پزشکي قانوني استان، رييس سازمان نظام پزشکي مشهد، متخصصان، پزشکان و جمعي از اساتيد دانشگاه علوم پزشکي مشهد حضور داشتند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.9787s, 18q