ارتباط شيشه با قتل هاي خانوادگي

۱۳۹۳/۰۶/۱۲ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 119411
ارتباط شيشه با قتل هاي خانوادگي

سلامت نیوز: نكته مهم، تاثير اين مخدر بر وقوع قتل هاي خانوادگي است. طي 55روز، 14 فقره قتل از سوي معتادان به شيشه در كشور رخ داده است كه در مورد آن معتادان بستگان درجه يك خود مانند همسر، پدر، مادر يا فرزند را به قتل رسانده اند.

دكتر مجيد ابهري،آسيب شناس اجتماعی در روزنامه اعتماد نوشت:
با تغيير الگوي مصرف از مواد مخدر سنتي به صنعتي در كشور متاسفانه شاهد هستيم ناتوي فرهنگي تمام ظرفيت سخت افزاري و نرم افزاري خود را در گسترش توليد و مصرف ماده مخدر شيشه در كشور گذاشته است.

افزايش تعداد آشپزخانه هاي توليد ماده مخدر شيشه و راه اندازي كارگاه هاي توليد در مرزهاي شرقي و همچنين نسيه دادن پيش ساز ها به توليدكنندگان داخلي باعث شده قيمت هر كيلو ماده مخدر شيشه از 90ميليون تومان در سال 89 به 30ميليون تومان كاهش پيدا كرده است. همچنين با توجه به اينكه اكثر مصرف كنندگان، نوجوانان و جوانان هستند سلول هاي مغزي آنها به مواد شيميايي حساس تر بوده و سريع تر دچار حالت توهم مي شوند.

نكته مهم، تاثير اين مخدر بر وقوع قتل هاي خانوادگي است. طي 55روز، 14 فقره قتل از سوي معتادان به شيشه در كشور رخ داده است كه در مورد آن معتادان بستگان درجه يك خود مانند همسر، پدر، مادر يا فرزند را به قتل رسانده اند. شيشه مانند بسياري از مخدرهاي ديگر نخستين تاثير خود را روي قسمتي از مغز مي گذارد. اين قسمت مربوط به هيجانات و توهمات است، يعني همان قسمتي كه در زمان شادي يا لذت بردن بيشتر فعال است. يعني همان قسمت مثبتي از مغز انسان كه در خنده ها، شادي ها يا داشتن ارتباط جنسي با انسان ها همراه است.

افرادي كه مواد مصرف مي كنند، بعد از مدتي مصرف به خصوص مخدرهاي صنعتي عكس العمل هاي اين قسمت از مغز را به شكل شديد و بيمارگونه يي بالاتر مي برد و بعد از مدتي نيز آن را از كار مي اندازد. بعد از مدتي نيز مغز ديگر توان تجزيه و تحليل يا تفكر ندارد. حتي مواد مخدر صنعتي عمر افراد را به سه سال هم مي تواند كاهش دهد. اما پيش از مرگ يا از كار افتادن مغز فرد دست به كارهاي غيرعادي مي زند به طوري كه اين مواد مي تواند براي فرد ايجاد توهم كند يا دستور قتل بدهد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33202s, 19q