رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی:

مرتضوی با زنجانی 400 میلیارد تومان قرارداد داشت/ کتمان کند، سند رو می کنیم

۱۳۹۳/۰۶/۱۲ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 119414

سلامت نیوز: رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به قرارداد چهارصد میلیارد تومانی ‌مرتضوی با زنجانی در زمان ریاستش، گفت: در صورتی که وی در دادگاه بار دیگر معامله با زنجانی را کتمان کند، ما سند‌های مرتبط را منتشر می‌کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، سیدحسین دهدشتی با اشاره به بررسی تخلفات سعید مرتضوی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی در دادگاه انقلاب اسلامی، گفت: یکی از موارد اتهامی مرتضوی در این دادگاه پرونده ارتباط وی با بابک زنجانی و انجام معامله در قالب شرکت شستا بوده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مرتضوی در دادگاه اخیرش ادعا کرده که او حتی یک ریال با زنجانی معامله نکرده است، اما بر اساس اطلاعات واصله وی 138 شرکت و کارخانجات مرتبط با شستا را به زنجانی واگذار کرده است.

او گفت: بر اساس گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، مرتضوی در قرارداد واگذاری چندین شرکت شستا، برای تضمین قرارداد حدود پنج چک به مبلغ چهارصد میلیارد ین ژاپن را به زنجانی تحویل داده است و بر اساس اطلاعات واصله هنوز این چک‌ها در اختیار زنجانی است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، ادامه داد: در صورتی که مرتضوی بار دیگر ادعا قبلی خود را مطرح و موضوع انجام معامله با بابک زنجانی را کتمان کند، ما حاضر هستیم که شماره و تاریخ صدور چک‌ها و مکتابات وی با زنجانی درباره این موارد را اعلام کنیم.

دهدشتی گفت: بر اساس قانون، مرتضوی هیچ اختیاری برای انجام معامله با افراد دیگر به‌ویژه بابک زنجانی نداشته زیرا این اقدام بدون مصوبه سازمان بوده که این خود یک تخلف بزرگ وی در دوران ریاست سازمان تأمین اجتماعی است، از طرف دیگر ارائه چک به زنجانی برای تضمین قرارداد از طریق سازمان هم از تخلفات مرتضوی است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سلام بابا ترا به خدا اینقدر احمدی نژادییش نکنید که میگفت لیست مفاسدی ها تو جیبمه در صورتی که لیست زنجانی و مرتضوی و اقمار خودش تو جیبش بود منتها به در میگفت که دیوار یعنی اونا بشنوند و به دزدی هایشان شتاب بیشتری بدهند یعنی با شیب بیشتر ی ؛ ما که انقلاب نکردیم که دزد و قاچقچی و مال مردم خورها در امان باشند اگه نمیتونید افشاگری کنید اقا استعفا اخه در خت بدون بار که سودی نداره خانم دستجردی یک حرف حق زد از وزارتش هم گذشت ریس بانک مرکری احمدی نژاد بعد از احمدی نژاد گفت ما نمیتوانستیم افشاگری کنیم یعنی پست و مقام دوست بودند
0.7989s, 19q