طرح ضربتي جمع‌آوري تنقلات غیر بهداشتی در دربند، دركه و فرحزاد از فردا آغاز مي‌شود

۱۳۸۷/۰۶/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11943
طرح ضربتي جمع‌آوري تنقلات غیر بهداشتی در دربند، دركه و فرحزاد از فردا آغاز مي‌شود
مهندس محمد آمايي‌پور در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام خبر فوق گفت: اين طرح به منظور ساماندهي عرضه تنقلات غيربهداشتي مانند آب زرشك، آب آلبالو، لواشك و آلوچه در تفرجگاه‌هاي تهران انجام مي‌شود.

وي با بيان اين كه طرح جمع‌آوري تنقلات غيربهداشتي از تفرجگاه‌ها در سه فاز اجرا مي‌شود؛ افزود: در هفته اول اجراي اين طرح، با همكاري شهرداري مناطق دربند، دركه و فرحزاد كانكس‌هايي در اختيار كارشناسان بهداشت محيط به منظور ارايه اقلام آموزشي و اطلاع‌رساني در زمينه‌هاي مختلف بهداشتي، قرار مي‌گيرد. همچنين در زمينه بيماري وبا كه اكنون مطرح است، آموزش‌هايي ارايه مي‌شود. در مجموع فاز اول اين طرح به نوعي اتمام حجت آموزشي با فروشندگان اين اقلام غيربهداشتي و مردم بوده و اخطاري را در برندارد.

به گفته مهندس آمايي‌پور، در فاز دوم اين طرح به دنبال بازديدهاي انجام شده، مراكز عرضه اين اقلام غيربهداشتي شناسايي شده و به آنها اخطار داده مي‌شود. به اين مراكز سه روز فرصت داده مي‌شود تا نسبت به جمع‌آوري تنقلات غيربهداشتي اقدام كنند. پس از اين سه روز بحث برخورد با متخلفان مطرح مي‌شود. به اين ترتيب اقلام اين متخلفان جمع‌آوري شده و پس از ارجاع پرونده به دادگستري، مكان مورد نظر تعطيل مي‌شود.

اين كارشناس بهداشت محيط دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي هفته سوم اين طرح را هفته «ماندگاري و حفاظت از طرح» عنوان كرد و افزود: از آنجا كه ممكن است پس از جمع‌آوري اين تنقلات و برخورد با متخلفان، فروشندگان دوباره براي عرضه اين مواد اقدام كنند، فاز سوم اين طرح به عنوان هفته ماندگاري و حفاظت از طرح جمع‌آوري تنقلات در نظر گرفته شد. به اين ترتيب 2 تا 3 ماه پس از اجراي طرح، حداقل يك نيرو به منظور برخورد با متخلفان احتمالي در اين مراكز مستقر است.

مهندس آمايي‌پور در پايان ابراز اميدواري كرد كه با همكاري ديگر ادارات مسوول در اين طرح از جمله نيروي انتظامي، دادگستري، شهرداري‌ها، اماكن، مجمع امور صنفي مناطق، و فرمانداري شميرانات اجراي طرح جمع‌آوري تنقلات غيربهداشتي از تفرجگاه‌هاي دربند، دركه و فرحزاد با صد در صد موفقيت همراه مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.67572s, 18q