سلامت دهان با سلامت عمومی بدن در ارتباط است

۱۳۸۷/۰۶/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11954
سلامت دهان با سلامت عمومی بدن در ارتباط است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از نچرال نیوز، مشکلات دهان و لثه و تشکیل جرم و پلاکهای دندانی می تواند منجر به مشکلات جدی و حتی اختلالاتی در زمان بارداری شود.

بنابر همین گزارش ، مراحل مختلف بیماریهای دهان و دندان با بیماریهای گوناگون ارتباط دارد و به این معنا نیست که هر گونه اختلال و مشکل در دهان کل بدن را بیمار می کند .

اما لازم به ذکر است ، بیماریها و مشکلاتی که در اطراف دندان و لثه ها هستند بیشتر و جدی تر از زخم های دهانی و زبانی هستند.

یکی از مسا ئلی که باید جدی گرفته شود جرم ها و پلاکهای دندانی هستند که اگر برطرف نشوند موجب ایجاد فاصله میان لثه و دندان و از دست رفتن دندانها و بیماریهای مزمن می شوند.

در ضمن افراد باید تغییر رنگ لثه و خونریزیهای لثه را نیز جدی بگیرند زیرا این امر می تواند ناشی از عدم توانایی برای قطع خونریزیهای بدنی و رقیق بودن بیش از حد خون باشد.

آمار نشان می دهد در حدود 80 درصد از افرادی که بیماریهای ژنتیکی دارند و یا مبتلا به دیابت، بیماریهای قلبی و حتی روحی مانند افسردگی هستند ، دهان و دندانهایی سالم ندارند و در صورت درمان نیز روند درمان این افراد با پیچیدگی های بیشتری همراه است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31798s, 18q