پزشكان خانواده پس از3سال با آموزش پودماني بدون آزمون وارددوره دستياري مي‌شوند

۱۳۸۷/۰۶/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11961
پزشكان خانواده پس از3سال با آموزش پودماني بدون آزمون وارددوره دستياري مي‌شوند
دكتر امامي رضوي در مراسم تجليل از پزشكان خانواده نمونه، وظيفه اصلي پزشكان در اين برنامه را رسيدگي به خدمات تيم سلامت، پيشگيري از بيماري‌ها، اجراي برنامه مراقبتي در سيستم بهداشتي درماني و توجه به بخش درماني برشمرد و افزود: با تمركز بر روي خدمات پيشگيرانه مشكلات برطرف مي‌شود.

معاون سلامت وزارت بهداشت، افزود: بايد با برنامه‌ريزي و به مدد مجلس شوراي اسلامي و مشاركت وزارتخانه‌هاي مربوط اهداف بيشتري براي برنامه طراحي و شيريني آن به مردم چشانيده شود.

وي با بيان اين كه برنامه پزشك خانواده ايده‌اي بود كه در قالب برنامه چهارم توسعه مطرح و براساس نظام ارجاع اجرا شد، يادآور شد: طي ساليان پيش نيز با ايجاد شبكه بهداشتي زيرساخت مناسبي براي مناطق محروم در قالب مراكز بهداشتي شهري و روستايي و خانه بهداشت ايجاد شد.

دكتر امامي رضوي با بيان اين كه با استقرار پزشك خانواده در اين مراكز پوشش كامل‌تري ارايه شد،‌ گفت: آغاز اجراي سراسري برنامه پزشك خانواده با اجرا در شهرهايي با زير يك ‌صد هزار نفر جمعيت است.

به گزارش ايسنا، دكتر امامي رضوي در جمع خبرنگاران نيز با بيان اين كه پزشكان خانواده با سه سال سابقه خدمتي مفيد مي‌توانند آموزش پودماني دريافت و بدون آزمون وارد دوره دستياري شوند، افزود: پذيرش‌ها براساس اولويت بندي با در نظر گرفتن نيازهاي وزارت بهداشت است.

برپايه اين گزارش، دكتر فتحي، رييس دانشگاه علوم پزشكي ايران هم طي اين مراسم، پزشك خانواده را از قوانين برجسته برنامه چهارم توسعه در ماده 91 برشمرد و افزود: هم اكنون غالب سياستگذاران و مديران بخش‌هاي متعدد مجريه، مقننه و قضاييه حامي اين طرح هستند.

وي، طرح پزشك خانواده را برخاسته از مردم در دورافتاده ترين نقاط دانست و يادآور شد: در حالي كه عدالت محوري مهم‌ترين شعار دولت نهم است، مديريت در درمان و ايجاد عدالت در سلامت جز از طريق پزشك خانواده و نظام ارجاع امكان‌پذير نيست.

دكتر فتحي، وظيفه نخست پزشكان خانواده را آموزش عنوان كرد و در ادامه از انتقال اجراي مديريت بحران و اورژانس از سطح دانشگاه به روستاها و پزشك خانواده و مقوله بهداشت روان در اين دانشگاه خبر داد و گفت: اين طرح به وزارت بهداشت ارايه و در صورت توافق اجرايي مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93827s, 19q