امامي رضوي:10 حلقه آب در حاشيه كرج پلمپ شد

۱۳۸۷/۰۶/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11963
امامي رضوي:10 حلقه آب در حاشيه كرج پلمپ شد
دكتر امامي رضوي امروز در حاشيه تجليل از پزشكان خانواده نمونه، با اشاره به تشديد نظارت‌ها به عنوان برنامه‌هاي پيشگيرانه در ادامه به پلمپ 10 حلقه آب در حاشيه شهر كرج اشاره كرد و افزود: هيچ گزارشي از وبا از اين چاه‌ها نداشته‌ايم، اما گزارش بازرسي‌ها حاكي از تامين آب آشاميدني برخي مناطق حاشيه كرج از اين چاه‌ها با وجود كاربري كشاورزي بوده است.

وي كاربري اين چاه‌ها را صرفا براي آبرساني مناطق كشاورزي برشمرد و يادآور شد: تامين آب شرب اين مناطق به وزارت نيرو واگذار شده است.

معاون سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به اين كه 95 درصد از آب مناطق كرج آب چاه با مجوز از وزارت نيروست، افزود: هيچ منبع آبي در كشور آلوده به وبا نيست.

دكتر امامي رضوي، با بيان اين كه تاكنون گزارش رسمي از آبياري مزارع كشاورزي با آب‌هاي آلوده به فاضلاب نداشته‌ايم، گفت: در صورت دريافت گزارش‌هاي اين چنيني محصولات مزارع معدوم مي‌شود.

به گفته وي، براساس نمونه‌گيري‌هاي به عمل آمده تاكنون موردي از آلودگي سبزيجات و كاهو به وبا گزارش نشده است.

معاون سلامت وزارت بهداشت، بيشترين موارد ابتلا را مربوط به شهرستان كرج و استان قم دانست و يادآور شد: از استان‌هاي سيستان و بلوچستان و هرمزگان نيز فقط گزارش‌هاي موردي داشته‌ايم.

دكتر امامي رضوي، با اشاره به اعمال كنترل‌ها در مبادي ورودي و قانوني مناطق مرزي افزود: در صورت تاييد ابتلا، افراد قرنطينه مي‌شوند؛ اين در حاليست كه اين امر در مهاجران غيرقانوني امكان پذير نيست.

معاون سلامت وزارت بهداشت از توافق به عمل آمده با نيروي انتظامي در ستاد بحران براي ارجاع افراد مبتلا به نزديك‌ترين مراكز بهداشتي درماني براي معاينه خبر داد و گفت: در حالي كه سال پيش هيچ موردي از وبا حتي در سيستان و بلوچستان گزارش نشده است در سال‌هاي 85 و 84 مواردي از وبا در كشور گزارش شد.

وي، از علل مرگ موارد مبتلا در كشور را مراجعه ديرهنگام و بعضا تشخيصي نادرست برشمرد و افزود: در اين نوع از وبا، بيماري با سردرد شروع و به اسهال‌هاي شديد ختم مي‌شود.

دكتر امامي رضوي، با بيان اين كه موارد ابتلا به وبا در كليه استان‌ها از طريق دانشگاه‌ها به وزارت بهداشت گزارش مي‌شود، يادآور شد: موارد مشكوك در آزمايشگاه‌هاي استاني بررسي و در تهران تاييد مي‌شود.

معاون سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به درخواست 2 ميليارد توماني اين وزارتخانه براي تشديد مراقبت‌ها گفت: با وجود آن كه هنوز اعتباري در اين زمينه نرسيده اما نيازهاي استاني برطرف شده است.

وي، علت شيوع بيشتر وبا در كرج را جمعيت فراوان با شهرك‌هاي حاشيه‌اي برشمرد و افزود: اين شهرك‌ها تحت پوشش خدمات دولتي نيستند و خدمات و كنترل‌هاي بهداشتي درماني مناسبي را دريافت نمي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.70948s, 18q