نمك درياچه اروميه در درمان بيماري‌هاي پوستي و دردهاي عضلاني موثر است

۱۳۸۷/۰۶/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11964
نمك درياچه اروميه در درمان بيماري‌هاي پوستي و دردهاي عضلاني موثر است
ثرات درماني نمک درياچه اروميه از گذشته‌هاي دور کشف شده بوده است به طوري که بيماران مسافتهاي طولاني را براي رسيدن به اين درياچه مرده و استحمام در آن طي مي کرده‌اند.

درياچه مرده به درياچه‌هايي مي گويند که بدليل عدم ارتباط با آبراه‌هاي اصلي بتدريج با از دست دادن آب و افزايش ميزان املاح نمکي به درياچه‌هاي شوري تبديل مي شوند که ديگر زيستگاه هيچ موجود زنده دريايي نمي‌باشد که در اصطلاح آن را درياچه مرده مي‌نامند. اما اين درياچه‌هاي مرده آن قدر مملو از خواص درماني ناياب مي‌باشند که بهترين درمان براي انواع بيماري و امراض مختلف هستند.

تنها 3 درياچه عظيم مرده در دنيا وجود دارد که دومين آنها پس از بحرالميت درياچه مرده اروميه مي‌باشد و پس از آن درياچه مرده نمک آمريکا (America Lake Salt )در رده سوم قرار دارد. نمک درياچه اروميه از نادر نمک‌هاي درياچه‌اي مرده در جهان مي‌باشد که بدليل وجود گونه‌اي از سخت پوستان که از کمياب‌ترين سخت پوستان مي‌باشند ( آرتيميا ) در آب درياچه اروميه و ترکيبات و مواد معدني که از پوسته اين موجود زنده به دست آمده است مشخص شده نمک درياچه اروميه داراي مقادير بسياري از مواد معدني از جمله کلر، سديم، پتاسيم، منزيم، کلسيم، برم، سولفات‌ها و ديگر مواد معدني به همراه کتون مي باشند که هريک به تنهايي داراي خواص بسياري هستند و در درمان بيماري‌هاي متعدد از جمله بيماري‌هاي قارچي و پوستي، دردهاي عضلاني و مفصلي، رفع خستگي و استرس، همچنين بهبود پينه و ترک پا و دست موثر مي‌باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهسا
تازگی ها اتاق های نمکی راه اندازی شده که میگن خیلی مفید هست.لطفا به این سایت مراجعه کنید جون جنبه های دیگر استفاده از نمک رو بیان می کند
farid
جالبه. اگه ممكنه در خصوص درمان بيماري هاي مفصلي و عضلاني با استفاده از اين نمكها بيشتر توضيح دهيد. متشكرم.
0.32598s, 20q