رئیس مرکز تحقیقات ایدز:

افزایش ایدز جنسی در میان جوانان/ عدم‌آموزش و سکوت، پاک‌کردن صورت‌مساله است

۱۳۹۳/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 119684
افزایش ایدز جنسی در میان جوانان/ عدم‌آموزش و سکوت، پاک‌کردن صورت‌مساله است

سلامت نیوز: علت ابتلاي جوانان، عدم اطلاع از بيماري و نداشتن مهارت کافي براي حفظ خود از آسيب‌هاي اجتماعي است. عدم‌آموزش و سکوت، پاک‌کردن صورت‌مساله است. بايد قبول کرد تماس جنسي محافظت‌نشده وجود دارد و مطالعات، اين را تاييد مي‌کند.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز در ایران در روزنامه شرق نوشت: متاسفانه در دوسال اخير تماس جنسي، تبديل به راه غالب انتقال بيماري و ابتلا به آن شده است. سن متوسط ابتلا به «ايدز» از طريق تماس جنسي 25 تا 30سال است. از آنجايي که اين بيماري تا سال‌ها هيچ علامت باليني‌اي ندارد، بنابراين هميشه در تماس‌هاي جنسي رعايت پيشگيري از طريق تماس جنسي محافظت‌شده لازم است.

متاسفانه به‌علت عدم‌آگاهي جوانان، اين بيماري از طريق تماس جنسي به‌سرعت رو به افزايش است. توصيه به آموزش مداوم و شفاف به مردم و جوانان و آموزش مهارت‌هاي زندگي به دانش‌آموزان در طول دوران تحصيل از مهم‌ترين وظايف رسانه‌هاست. من به دليل شغل خود، شاهد مراجعه بسيار زياد جوانان مبتلا به «اچ‌آي‌وي» در اثر تماس حفاظت‌نشده جنسي هستم و روزبه‌روز اين مراجعات افزايش مي‌يابد.

علت ابتلاي جوانان، عدم اطلاع از بيماري و نداشتن مهارت کافي براي حفظ خود از آسيب‌هاي اجتماعي است. عدم‌آموزش و سکوت، پاک‌کردن صورت‌مساله است. بايد قبول کرد تماس جنسي محافظت‌نشده وجود دارد و مطالعات، اين را تاييد مي‌کند. بايد به فکر آموزش و افزايش مهارت‌هاي زندگي جوانان باشيم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.54328s, 19q