وزارت بهداشت به جمعیت نابارور خدمات بیمه ای ارائه می کند

۱۳۹۳/۰۶/۱۵ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 119735

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارائه خدمات بیمه به جمعیت نابارور در کشور مورد توجه این وزارتخانه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر ˈسیدحسن هاشمیˈ روز شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری چند طرح بهداشتی و درمانی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: ارائه خدمات بیمه به جمعیت نابارور کشور در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب جهت اتخاذ سیاستهای افزایش جمعیت و تغییر روند اشتباهی که در طول سه دهه گذشته اعمال شده، مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی گفت: هم اینک برای داروها و جراحیهای مورد نیاز جمعیت نابارور کشور بیمه ای وجود ندارد.

وزیر بهداشت افزود: تصور ما این است که اگر از این قشر شروع کنیم هم به دلیل علاقه ای که خودشان دارند و هم به دلیل اینکه یک کار انسانی است خیلی سریعتر به جواب می رسیم و حتما فرزندان برومندی تقدیم کشور خواهند شد.

دکتر هاشمی ادامه داد: باید مشوقهای اقتصادی و اجتماعی متعددی برای خانواده ها به خصوص خانواده های شاغل تعریف شود تا آنها را نسبت به افزایش جمعیت ترغیب نماید.

وی گفت: علاقه مندیم جمعیت ایران در گروههایی افزایش یابد که بطور کلی دانش و فناوری کشور را ارتقاء دهد و در جهت هرچه بیشتر کاستن از وابستگیها به ما کمک کند.

وزیر بهداشت افزود: بنابراین ضروری است دولت و مجلس برای قشر تحصیل کرده و کارمندان مشوقهای مناسبی را در نظر بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع نیز اظهارداشت: بدون تردید اجرای نظام ارجاع در کل کشور موثر خواهد بود اما موفقیت آن تا حد زیادی به رفتار خود مردم بستگی دارد که چقدر علاقه مند باشند از خدماتی که در این قالب پیش بینی شده استفاده کنند.

دکتر هاشمی گفت: پس از اجرای این طرح، پرداختیهای بیماران به پنج درصد کاهش می یابد و بخشی از خدماتی که می گیرند بدون هزینه خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.42063s, 19q