نیازمند همکاری سازمان مدیریت بحران هستیم

ابتکار: ایجاد پایگاه‌های اطفای حریق در مناطق چهارگانه

۱۳۹۳/۰۶/۱۶ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 119837

سلامت نیوز: رئیس سازمان محیط زیست با تأکید بر ضرورت همکاری میان دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور جلوگیری از بروز خسارات بر منابع طبیعی کشور، گفت: ایجاد پایگاه‌های اطفای حریق در مناطق چهارگانه مستلزم تعامل سایر دستگاه‌ها با سازمان محیط زیست است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، معصومه ابتکار، با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی به منظور کاهش میزان خسارت به طبیعت و منابع طبیعی، اظهار داشت: آتش‌سوزی در جنگل‌ها و اراضی طبیعی کشور خسارات قابل توجهی را متوجه محیط زیست به عنوان بخشی از میراث طبیعی کرده است.

رئیس سازمان محیط زیست بر ضرورت همکاری میان دستگاه‌های مختلف به منظور حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور، ادامه داد: بدون همکاری دستگا‌‌ه‌ها و تعامل آنها با یکدیگر نمی‌توان به این مهم نائل شد.

وی درباره ایجاد پایگاه‌های اطفای حریق در پارک‌های ملی و مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست، ادامه داد: به منظور ایجاد پایگاه‌های اطفای حریق در مناطق چهارگانه نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌‌های ذی‌ربط از جمله سازمان مدیریت بحران هستیم چراکه سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به تحقق این مهم نیست.

چندی پیش، غلامحسین مؤید حسینی صدر سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز نگرانی مجلس از افزایش تعداد آتش‌سوزی‌ها در پارک‌های ملی، گفت: ایجاد ستادها و پایگاه‌‌های ویژه برای جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی‌ها و مهار به موقع آتش در اراضی ملی و طبیعی کشور از جمله پیشنهادات فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از بروز خسارات بر منابع طبیعی کشور بوده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.72159s, 19q