پژوهش ها نشان داد:

مردان خوش‌چهره کیفیت اسپرم پایین‌تری دارند!

۱۳۹۳/۰۶/۱۶ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 119841

سلامت نیوز: محققان اسپانیایی در یکی از تحقیقات خود بر گروهی از دانشجویان مرد دریافتند که بین صورت‌های خوش‌چهره با کیفیت پایین اسپرم ارتباطی وجود دارد؛ این ارتباط حاکی از آن است که چهره‌های زیباتر توان باروری کمتری دارند!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم سرا،برخی از محققان اسپانیایی میگویند همان طور که افزایش سطح تستوسترون موجب مختل شدن تولید اسپرم می‌شود، نتایج یافته جدید نیز حاکی از ارتباط منفی بین چهره زیباتر و میزان باروری است.

آنها در دانشگاه والنسیا با استفاده از روشی موسوم به PLFH، توانایی باروری 62 دانشجوی مرد از نژاد قفقازی را مستقل از عواملی مانند زمینه‌های فرهنگی اما با توجه به تحرک و غلظت اسپرمشان بر اساس معیارهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) مورد ارزیابی قرار دادند و سپس اقدام به عکسبرداری از سمت راست و چپ صورت افراد کردند؛ تمامی عکس‌های رنگی، اسکن شده و یک ماسک بیضی‌شکل سیاه و سفید بر روی تصاویر قرار داده شد تا ویژگی بصری مدل مو به حداقل برسد.

به نقل از مجله Evolutionary Biology، نتایج به دست آمده در این مطالعه نشان داد: اگر چه مردم حساسیت زیادی به جذابیت چهره دارند، اما نکته قابل توجه این است که مردان بیش از زنان این تصاویر چهره را جذاب عنوان می‌کردند.

بخش اصلی این مطالعه نیز عنوان می‌کند که مردان خوش‌چهره از کیفیت پایین‌تر منی برخوردار هستند و بنابراین خوب است برای داشتن فرزندان سالم و باهوش، در هنگام انتخاب شریک زندگی تنها به خوش‌چهره بودن مردان اکتفا نکنید!
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65794s, 19q