عکس/هفت روش فوق العاده موثر برای درمان سردرد

۱۳۹۳/۰۶/۱۶ - ۱۶:۴۹ - کد خبر: 119844

سلامت نیوز: تنش در سر،گردن و شانه ها می تواند علت سردرد تنشی باشد.برای کمک به آرامش عضلات از روغن برای ماساژی راحت تر استفاده کنید.

1- چشمانتان را ریلکس کنید
چشمانتان را استراحت دوره ای بدهید. سردرد تنشی اغلب با خستگی چشم ایجاد می شود.

ماساژ درمانی سردرد


2- چشمانتان را ببندید و با کف دستهایتان چشمانتان را ماساژ دهید و اینکار را به آرامی حدود 2 دقیقه ادامه دهید. نگران نباشید، پس از برداشتن دستها تا چند ثانیه چشمان شما کمی تار می بیند.

ماساژ درمانی سردرد


3- دو عدد چای نعناع کیسه ای را کمی مرطوب کنید بر روی پلک های خود به مدت 5 دقیقه بگذارید. نعناع چشم های شما را آرام و تازه می کند.

ماساژ درمانی سردرد

4- اگر با کامپیوتر کار می کنید لطفا هر 10 دقیقه یکبار برای چند ثانیه چشمانتان را از روی مانیتور بردارید و به نقطه ای دور خیره شوید یا چشمانتان را چند ثانیه ببندید و سپس کار را ادامه دهید.

ماساژ درمانی سردرد

5- شقیقه ها،شانه ها،گردن و یا هر منطقه دیگر که در آنجا احساس تنش می کنید را ماساژ دهید. شناخت این مناطق کار سختی نیست،زیرا که این مناطق سفت و سخت است.
تنش در سر،گردن و شانه ها می تواند علت سردرد تنشی باشد.برای کمک به آرامش عضلات از روغن برای ماساژی راحت تر استفاده کنید.

ماساژ درمانی سردرد


6- ماساژ صورت: مالش مناطق شقیقه ها،پیشانی، و منطقه بین ابروها می تواند تنش را کاهش دهد و منجر به کاهش سردرد شود. اگر در منطقه فک احساس تنش دارید،سعی کنید با خمیازه کشیدن فک هایتان را ریلکس کنید.

ماساژ درمانی سردرد

7- استفاده از گرما: کمپرس گرم را بر روی سر،جلو یا پشت گردن خود قرار دهید. گرما به شل شدن عضلات سفت شده بسیار کمک خواهد کرد.

ماساژ درمانی سردرد


منبع : کلینیک فوق تخصصی سردرد آلومینا

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79985s, 19q