وزير بهداشت:

نرخ ويزيت در کلينيک‌هاي ويژه ۷۰درصد کاهش يافت

۱۳۹۳/۰۶/۱۷ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 119895

سلامت نیوز: وزير بهداشت از کاهش ۷۰درصدي هزينه ويزيت سرپايي در کلينيک هاي ويژه خبر داد.

دکترقاضي زاده هاشمي در گفت وگو با فارس، با بيان اين مطلب گفت: اجراي طرح تحول سلامت حداقل ۱۰درصد به ميزان مراجعه مردم به بخش سرپايي و اورژانس مراکز دولتي افزوده است و به طور طبيعي کار پزشکان، پرستاران و همه گروه هاي ديگر افزايش يافته است. وي گفت: در همين راستا قرار است با همکاري سازمان نظام پزشکي، پزشکاني که به جاي مطب در کلينيک هاي ويژه به مردم خدمات رساني مي کنند مورد حمايت قرار گيرند و به اين ترتيب پرداخت مردم براي خدمات ويزيت سرپايي نيز به حدود يک هفتم نرخ ويزيت بخش خصوصي کاهش پيدا مي کند. وزير بهداشت افزود: ويزيت يک پزشک متخصص هم اکنون در بخش خصوصي ۳۳هزارتومان است اما در صورتي که مردم به کلينيک هاي ويژه دانشگاه هاي علوم پزشکي مراجعه کنند، يک هفتم اين هزينه را پرداخت خواهند کرد. البته وزارت بهداشت مابه التفاوت آن را تا ۲۰هزارتومان به پزشکان متخصص پرداخت مي کند. هاشمي در پاسخ به اين پرسش فارس که چرا هنوز کلينيک هاي ويژه در کشور گسترش نيافته است، توضيح داد: اين کار زمان مي برد، قرار است که پزشکان بروند و جاهايي را اجاره کنند اما در بسياري از شهرستان ها کلينيک هاي ويژه خدمات سرپايي ايجاد شده است و خدمات خود را به مردم ارائه مي کنند. وزير بهداشت گفت: همه تلاش ما در اين مدت اين بود که هزينه هاي سنگين درمان را که بر دوش مردم سنگيني مي کرد کم کنيم. اين کار در بخش بستري انجام شد و در بخش سرپايي هم با ايجاد کلينيک هاي ويژه سرپايي در بسياري از شهرستان ها شروع شده و در حال تکميل است.

وزير بهداشت افزود: با پولي که به وزارت بهداشت آمده در وهله اول براي اين است که خدمات رساني به مردم بهتر شود و هزينه هاي مردم کمتر شود، نه براي اين که فقط حقوق بدهيم البته کساني که حجم کاري شان بيشتر شده حتما متناسب با آن بايد افزايش حقوق هم داشته باشند. وي ادامه داد: زماني که به وزارت بهداشت آمدم ۷ تا ۸ هزار ميلياردتومان بدهي به نيروها داشتيم که سازمان مديريت (معاونت نظارت و برنامه ريزي رياست جمهوري) ۵۵۰۰ميلياردتومان آن را قبول کرد بخش زيادي از اين بدهي را پرداخت کرديم اما هنوز هم ۱۲۰۰ميلياردتومان آن باقي مانده است.

پرداخت فرانشيز ۳هزار توماني براي پزشک متخصص

معاون درمان وزارت بهداشت نيز، با اشاره به برنامه ارتقاي کيفيت ويزيت به روزنامه خراسان گفت: در اين برنامه پزشکان متخصص در کلينيک هاي ويژه در بيمارستان هاي دولتي و دانشگاه هاي علوم پزشکي حضور پيدا مي کنند و مردم در اين کلينيک ها تنها فرانشيز بخش دولتي را پرداخت مي کنند. دکترمحمد آقاجاني ادامه داد: اين فرانشيز براي مراجعه به پزشک متخصص حدود ۳هزارتومان است که اگر قرار باشد فرد به يک متخصص در بخش غيردولتي مراجعه کند رقم قابل پرداخت براي ويزيت به مراتب بيشتر خواهد بود و چندين برابر اين رقم را بايد پرداخت مي کرد.

وي تأکيد کرد: با اجراي اين برنامه تعرفه هاي دولتي براي مراجعه به پزشک متخصص به ۳۰درصد کاهش پيدا کرده است که اين رقم براي پزشک عمومي کمتر و براي پزشک متخصص کمي بيشتر است. معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به اين سوال که دامنه اجراي اين برنامه تنها در کلينيک هاي ويژه بيمارستان هاي دولتي است يا مراکز درماني دولتي ديگر را هم در بر مي گيرد، گفت: اين برنامه کلينيک هاي دولتي اعم از بيمارستان هاي دولتي يا کلينيک ويژه دانشگاه هاي علوم پزشکي را در بر مي گيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
دكتر سعيدي
سلام من پزشك شاغل در اورژانس بيمارستان دولتي با قرارداد پركيس هستم و هيچ حقوق يا مزاياي ديگري جز درصدي از مبلغ تعرفه دولتي به بنده تعلق نميگيرد و با توجه به اينكه در اين طرح فقط پزشكان متخصص ديده شده اند و قشر پزشكان عمومي مثل هميشه مظلوم واقع شده اند از وزير محترم بهداشت و درمان انتظار دارم در مورد امثال بنده نيز مشوق هايي در نظر گرفته شود تا انشاالله همه دست اندركاران امر درمان بيماران با دلگرمي به كار خود ادامه دهند
0.26909s, 19q