ساماندهی گردشگری سلامت در دستور کار وزارت بهداشت

تذکرات وزیر بهداشت درباره طرح تحول سلامت

۱۳۹۳/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۴ - کد خبر: 119924

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: با استمرار حمایت‌های دولت و مجلس مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور به تدریج مرتفع می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در کشور خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات که در حال حاضر در بخش‌های بهداشتی - درمانی، پژوهشی و آموزشی کشور وجود دارد به تدریح حل می‌شود، اما دستیابی به اهداف ایده‌ال آن نیاز به صرف زمانی 10 تا 12 سال دارد.

وی با تاکید بر گسترش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاههای علوم پزشکی کشور تصریح کرد: به منظور ساماندهی گردشگری سلامت در کشور، شورایی با حضور نمایندگان سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه در وزارت بهداشت تشکیل شده است، اما به منظور ساماندهی بهتر در این زمینه لازم است دانشگاه‌های علوم پزشکی با افزایش برنامه‌های نظارتی در این حوزه وارد شوند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور، اظهار داشت: در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده‌اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام و توجه به ارتقای خدمات ویزیت که در قالب بسته‌های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است، تاکید و خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه‌اندازی کلینیک‌های سرپایی اقدام کنند.

وی در خصوص مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دانشگاهی نیز اظهار داشت: مقیمی پزشکان بویژه در گروه‌های حساس از جمله اورژانس، بیهوشی، قلب، زنان و زایمان و جراحی باید اجرایی شود و در این زمینه دانشگاه‌ها می‌توانند از نیروهای جوان عضو هیات علمی استفاده کنند.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه امکانات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برابر با 35 سال پیش است در حالی که جمعیت این شهر افزایش و حاشیه نشینی نیز گسترش یافته است، اظهار داشت: برای رفع مشکلات و رسیدن به نقطه مطلوب و ایده‌ال نیاز به همدلی و هماهنگی همگان به ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه‌هاست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه کمبود فضای فیزیکی، بدهی‌ها و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی اظهار داشت: مشهد مقدس متعلق به تمام شیعیان جهان است و باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات دانشگاه که ارائه دهنده خدمات به مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است را حل کنیم.

افتتاح دو سامانه ویژه برنامه تحول نظام سلامت در مشهد

همچنین با حضور وزیر بهداشت سامانه پیام‌رسان و صورتحساب ویژه برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد افتتاح شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75989s, 18q