شناسایی اولین بیمار مبتلا به وبا در پایتخت

۱۳۹۳/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۶ - کد خبر: 119925
شناسایی اولین بیمار مبتلا به وبا در پایتخت

سلامت نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از شناسایی اولین مورد ابتلا به وبا در استان تهران خبر داد و گفت: فرد مبتلا، تبعه افغانستان است که هنگام ورود به کشورمان، بیمار بوده است.

دکتر احمدرضا فرسار در گفتگو با مهر اظهارداشت: این مرد که تبعه افغانستان است به هنگام ورود به کشورمان بیمار بوده که پس از مراجعه به پزشک، مشخص می شود مبتلا به وباست.

وی با تاکید بر اینکه این بیمار در حال حاضر تحت درمان قرار دارد، افزود: اطرافیان این بیمار نیز تحت آزمایش قرار گرفته اند که خوشبختانه مبتلا نشده اند اما موارد کنترلی به دقت در حال انجام است.

فرسار با اعلام اینکه این فرد جزو آن دسته از افرادی است که به صورت غیرمجاز از مرزهای شرقی کشورمان به تهران رسیده است، گفت: در سال جاری این فرد، اولین مورد ابتلا به وبا در استان تهران است که شناسایی شده است. با توجه به اینکه پیش بینی می شد امسال اپیدمی آلتور داشته باشیم، خوشبختانه تا الان هیچ موردی از ابتلا به وبا در نزد هموطنان گزارش نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افزایش موارد نمونه گیری آبها خبر داد و افزود: هیچ نگرانی از بابت بیماری وبا وجود ندارد اما توصیه می شود که مردم نسبت به رعایت موارد بهداشت فردی و شستن دستها در طول روز، دقت و توجه داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00167s, 19q