پنج میلیون و 250 هزار نفر در کشور دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند

۱۳۹۳/۰۶/۲۰ - ۲۲:۴۱ - کد خبر: 120225

سلامت نیوز: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد: در قالب طرح تحول نظام سلامت، تاکنون پنج میلیون و 250 هزار نفر در کشور دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده اند.

نوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در گرگان گفت: طرح بیمه سلامت با هدف پوشش افراد فاقد دفترچه بیمه از اول اردیبهشت امسال شروع شد و تاکنون 6 میلیون و 300 هزار نفر در سازمان بیمه سلامت ثبت نام کرده اند که از این تعداد پنج میلیون و 250 هزار نفر صاحب دفترچه بیمه سلامت شده اند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: پس از اجرای طرح بیمه سلامت همگانی، طرح تحول در نظام سلامت با هدف کاهش پرداخت از جیب مردم شروع شده که در قالب این طرح پرداختی افراد زیرپوشش در بیمارستان ها به حداقل رسید.

وی گفت: در استان گلستان اینک میانگین پرداختی مردم درقبال خدمات بیمارستانی تنها 2/6 درصد است و اداره کل بیمه سلامت گلستان که بیش از 73 درصد جمعیت استان را زیر پوشش دارد بالای 82 درصد از هزینه های بیمارستانی را پرداخت کرده و حدود هفت درصد هم از منابع طرح هدفمندی پرداخت شده است.

محسنی بندپی، ارتقاء بخش هتلینگ بیمارستانی با عنوان مراقبت های بیمارستانی همراه بیمار، مقیم شدن پزشکان در بیمارستان ها، ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم و زایمان طبیعی رایگان را از دیگر خدمات بسته طرح تحول سلامت در سازمان بیمه سلامت کشور عنوان کرد.

وی در باره تجمیع بیمه ها در کشور نیز گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم تمام تعهدات بیمه ای یکسان می شود.

وی افزود: در همین زمینه نشست های کارشناسی دو سازمان بزرگ بیمه گر کشور، سازمان تأمین اجتماعی و بیمه سلامت برای ارائه بسته پایه تعهدات یکسان بیمه ای آغاز شده است.

وی گفت: در قالب اجرای طرح تجمیع بیمه ها، تمام تعرفه های بیمه ای یکسان و تنوع تعرفه های بیمه ای حذف خواهد شد.

محسنی بندپی از ایجاد سامانه آمار بیمه شدگان کشور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: در قالب طرح تجمیع بیمه های کشور، تمام دریافتی های حق بیمه از مردم یکسان و عدالت محور می شود.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت برای بودجه سال آینده پیشنهاد کرده تمام حق بیمه های مردم بر اساس میانگین درآمدی یکسان سازی شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای طرح تجمیع بیمه های کشور، عزم مجلس و تمام کارشناسان نظام سلامت کشور را می طلبد.

وی گفت: هم اینک در کشور بیش از 40 میلیون و 500 هزار بیمه شده سازمان بیمه سلامت وجود دارد.

به گفته محسنی بندپی، تمام پرداختی های این سازمان به مراکز درمانی و خدماتی طرف قرارداد در کشور به روز شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، ارتقاء سطح کیفیت خدمات و صیانت از حقوق بیمه شدگان را از دیگر اهداف مهم این سازمان برشمرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در سفر به گرگان، در نشستی با حضور مدیرکل و معاون بیمه سلامت گلستان، با کارکنان زیر مجموعه این سازمان در استان و همچنین نمایندگان انجمن داروسازان گلستان دیدار کرد.

محسنی بندپی در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان نیز به همراه تعدادی از معاونین و مدیرکل بیمه سلامت استان حضور یافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.39275s, 19q