اول نخ دندان بکشيد، بعد مسواک بزنيد

۱۳۹۳/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 120311
اول نخ دندان بکشيد، بعد مسواک بزنيد

سلامت نیوز: اگر از دندانپزشکان بپرسيد ترتيب و توالي استفاده از نخ دندان و مسواک چگونه بايد باشد، احتمالا با اين پاسخ مواجه خواهيد شد که هيچ مدرک قطعي و محکمي وجود ندارد که ثابت کند بهتر است اول از نخ دندان استفاده کرد يا مسواک. در واقع اهميتي هم ندارد که اول مسواک بزنيد يا نخ دندان بکشيد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه سلامت، آنچه اهميت دارد اين است حتما روزي يک بار از نخ دندان استفاده کنيد. بسياري از مردم از هر دو روش استفاده مي‌کنند و نتيجه يکساني هم داشته است.

بيشتر دندانپزشکان معتقدند اگر از هرکدام از اين دو روش استفاده مي‌کنيد و در 10 سال گذشته دندا‌‌ن‌هايتان سالم بوده‌اند لازم نيست روشتان را عوض کنيد. به هر حال، استفاده از نخ دندان براي سلامت دندان‌ها و لثه مفيد است و باعث کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي لثه، پوسيدگي دندان و از بين رفتن بوي بد دهان مي‌شود اما يک تحقيق جديد نشان مي‌دهد که وقتي از نخ دندان استفاده مي‌کنيد همه پلاک‌ها از بين نمي‌روند و ممکن است پلاک‌هايي که به نخ دندان چسبيده‌اند در دهان شما باقي بمانند، در حالي که اگر بعد از استفاده از نخ دندان مسواک بزنيد همه اين پلاک‌ها از بين مي‌روند.

از ديگر مزاياي استفاده از نخ دندان اين است که فلورايد موجود در خمير دندان در بين دندان‌هاي شما، جايي که قبلا پلاک بوده است، قرار مي‌گيرد. پس اگرچه تفاوت چنداني بين ترتيب و توالي استفاده از نخ دندان و مسواک نيست، اما در مجموع مي‌توان اين‌طور توصيه کرد که مسواک زدن بعد از نخ دندان کشيدن اندکي بهتر از نخ دندان کشيدن بعد از مسواک زدن است.

منبع: dentabout

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18995s, 19q