حسادت، انگیزه قتل دوست صمیمی

۱۳۹۳/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 120316

سلامت نیوز: دو جوان که مدعی هستند با انگیزه حسادت به دوست صمیمی خود او را کشته‌اند، نحوه ارتکاب جنایت را برای پلیس توضیح دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، مردی روز 22مرداد به کلانتری دربند رفت و به ماموران گفت: «برادر 31 ساله‌ام به نام کامران یک‌هفته قبل برای دیدن دوستانش از خانه‌اش واقع در زعفرانیه خارج شد و پس از آن دیگر خبری از او نداریم.» با طرح این موضوع توسط برادر کامران و اعلام مفقودی او تحقیقات مقدماتی در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران آغاز و مشخصات خودرو پژو 207 کامران در سیستم جامع پلیس ثبت شد. این خودرو در کمتر از 24ساعت در حالی‌که رها و هر چهارلاستیک آن باز شده بود در ساوه پیدا شد. همزمان با کشف خودرو مشخص شد جسدی ناشناس در ساختمانی متروکه در شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند کشف و به پزشکی قانونی منتقل شده است. خانواده کامران بعد از دیدن جنازه، هویت او را تایید کردند و در معاینه تیم پزشکی قانونی، اصابت سه گلوله به سر و همچنین اصابت جسم تیز به گردن، کتف و پهلوی کامران تشخیص داده شد و پرونده در اختیار کارآگاهان ویژه قتل قرار گرفت. کارآگاهان در جریان تحقیقات اطلاع پیدا کردند مقتول آخرین بار به قصد ملاقات با دو نفر از دوستانش به نام‌های سینا (26ساله) و سهراب (22ساله) از خانه خارج شده بود. بنابراین سینا و سهراب دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شدند.


سینا و سهراب در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از مرگ کامران شدند و خود را بی‌گناه معرفی کردند اما با توجه به اقدامات پلیسی به‌عمل آمده، به ناچار لب به اعتراف گشودند و ضمن اقرار به ارتکاب جنایت، انگیزه خود را حسادت به وضعیت خوب مالی مقتول و خانواده‌اش عنوان کردند. متهمان در اعترافات خود به کارآگاهان گفتند: «کامران از دوستان صمیمی ما بود. او وضعیت مالی خوبی داشت و پژو 207 سوار می‌شد. ما همیشه به او حسادت می‌کردیم تا اینکه پس از چند باری که وضعیت مالی خودش را به رخ ما کشید و آن را برجسته و پررنگ کرد، ما نیز برای انتقام‌جویی تصمیم به سرقت خودرو پژو 207 و قتل کامران گرفتیم.»«سهراب» درباره شب جنایت به کارآگاهان گفت: «عصر روز حادثه با کامران در پیتزافروشی در منطقه ولنجک قرار ملاقات گذاشتیم. کامران با خودرو پژو 207 آمد، تا ساعت 22 در خیابان‌ها پرسه زدیم. حدود ساعت 22:30 طبق نقشه قبلی، به باغ یکی از بستگانم که از قبل کلید آنجا را امانت گرفته بودم، رفتیم. مقابل در باغ و در حالی‌که روی صندلی شاگرد نشسته بودم، بدون هیچ بهانه‌ای با کامران درگیر شدم و با کلت کمری که به مبلغ دومیلیون‌تومان خریده بودم، سه تیر به سر او شلیک کردم و پس از برداشتن تمام مدارک شناسایی، او را از ماشین به بیرون انداختم و چند ضربه نیز با چاقو به وی زدم تا مطمئن شوم مرده است.» سهراب در ادامه اعترافاتش گفت: «سینا را هنگام درگیری، برای نگهبانی سر کوچه فرستاده بودم. زمانی‌که کامران را از ماشین به بیرون پرتاب کردم، سینا را صدا زدم و او را با اسلحه تهدید کردم تا با چاقو چند ضربه به کامران بزند. سپس جسد را همانجا رها کردیم و با سرقت خودرو از محل متواری شدیم. بعد هم برای پانسمان دستم که حین درگیری زخمی شده بود به درمانگاهی در غرب تهران رفتم و پس از درمان به خانه برگشتم.»


سهراب همچنین اعتراف کرد: «مدتی با خودرو مقتول به گشت‌و‌گذار رفتیم تا اینکه همراه سینا خودرو را به شهر نوبران از توابع شهرستان ساوه بردیم و در آنجا لاستیک‌ها را باز کردیم و خودرو را در بیابان رها کردیم. سپس لاستیک‌ها و گوشی تلفن همراه کامران را فروختم و مدارک شناسایی وی را نیز در سطل آشغال انداختیم.» با اعتراف متهمان به مخفی‌کردن سلاح کمری استفاده‌شده در داخل خودرو سینا، خودرو 206 وی مورد بازرسی دقیق قرار گرفت و علاوه بر یک قبضه سلاح کمری، مبلغ 10هزاردلار نیز کشف شد. متهمان در ادامه تحقیقات با اعتراف به مسروقه‌بودن وجوه کشف‌شده از داخل خودرو، اعلام کردند دلارها را از یکی دیگر از دوستانشان سرقت کرده‌اند. سرهنگ آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت توسط مقام قضایی صادر شده است و هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی همچنان در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.62974s, 18q