انتقاد از روند اجرای مدیریت پسماند در استان های شمالی

۱۳۹۳/۰۶/۲۲ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 120325

سلامت نیوز: رییس سازمان حفاظت محیط زیست از کوتاهی و تعلل در اجرای مدیریت پسماند در استان های شمالی کشور انتقاد کرد و گفت: رها بودن وضعیت زباله و روان شدن شیرابه به تعلل در اجرای مدیریت پسماند بر می گردد که می بایست این مساله جدی گرفته می شد تا خسارت های سنگینی بر طبیعت این استان ها وارد نشود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست از کوتاهی و تعلل در اجرای مدیریت پسماند در استان های شمالی کشور انتقاد کرد و گفت: رها بودن وضعیت زباله و روان شدن شیرابه به تعلل در اجرای مدیریت پسماند بر می گردد که می بایست این مساله جدی گرفته می شد تا خسارت های سنگینی بر طبیعت این استان ها وارد نشود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست ، معصومه ابتکار در جمع خبرنگاران در محل اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: براساس برنامه ریزی مدیریت پسماند می بایست در برنامه چهارم توسعه اجرایی شود که هم اکنون در سال آخر برنامه پنجم این برنامه اجرایی نشده است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با خطاب قرار دادن شهرداری ها از آنان بعنوان متولیان پسماند در شهرها نام برد و گفت: اعلام نداشتن پول و اعتبار از سوی شهرداری ها نمی تواند دلیلی برای رفع تکلیف باشد.
معاون رییس جمهور تاکید کرد: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها می بایست در خصوص بازیافت و تفکیک زباله برنامه ریزی و راهکارها ارائه کنند .
وی ادامه داد: پسماند مساله در شهرها و روستاها به شمار می رود که منتخبان و اعضای شوراها در قبال آن مسئولند.
ابتکار تاکید کرد: شوراها درمدیریت این موضوع نقشی کلیدی دارند و باید مسئولیت خود را به انجام برسانند.
وی همچنین پاسخ به پرسشی در مورد به کارگیری محیط بانان زن گفت: با توجه به شرایط خاص و سخت محیط بانی، فعلا برنامه ای برای جذب محیط بان خانم در دست نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37696s, 19q