بهترین زمان برای ماساژ نوزاد

۱۳۹۳/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۹ - کد خبر: 120348

سلامت نیوز: ماساژ نوزاد و کودک، زيباترين راه شناخت احساسات، واکنش‌ها و ايجاد آرامش و اطمينان خاطر نوزاد است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: ماساژ کودک سبب ايجاد آرامش و هوشياري او مي‌شود، ترکيبات شيميايي در بدن مانند کورتيزول تحت تاثير فشار عصبي افزايش مي‌يابند و براي جلوگيري از اين مشکل در کودکان انجام ماساژ روزانه، اين هورمون را به پائين‌ترين حد ممکن مي‌رساند.

میترا رضااف افزود: ده دقيقه ماساژ دو تا سه بار در هفته، به اعتماد‌سازي بين مادر و کودک، جلوگيري از بيماري‌ها و ارتباط برقرار کردن بين آنها کمک مي‌کند.

وی با اشاره به اینکه بهترين زمان براي انجام ماساژ زمان بيداري و با نشاطي کودک است، عنوان کرد: ماساژ مستمر، عضلات و مفاصل نوزاد را محکم می‌کند، بيماري‌هاي رايج کودکان را بهبود می‌بخشد.

رضااف ادامه داد: انجام ماساژ سبب زياد شدن وزن بچه، جلوگيري از يبوست، حفظ حالت‌هاي فيزيکي، هوشياري، نشان دادن احساسات و ايجاد ارتباط بهتر با کودکان می‌شود.

وی اظهار داشت: مادر بايد روغن‌هاي مناسب ماساژ را انتخاب و قبل از ماساژ دست را به روغن آغشته و نرم کند.

وی با اشاره به اینکه در ايران بيشتر از روغن‌هاي نارگيل، آفتابگردان، زيتون، بادام و انگور استفاده مي‌شود، خاطرنشان کرد: روغن‌ها به طور مشخص به نوع پوست بچه، محل زندگي، قابل دسترس بودن و آلرژي‌زا نبودن بستگي دارد.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35531s, 19q