یک متخصص طب فیزیکی:

12 سال نشستن روی نیمکت‌ مدارس، سبب اختلالات اسکلتی می‌شود

۱۳۹۳/۰۶/۲۴ - ۱۵:۴۰ - کد خبر: 120538

سلامت نیوز: ‌یک متخصص طب فیزیکی گفت: نیمکت و صندلی مدارس استانداردهای لازم را ندارند و در طولانی مدت می توانند آسیب رسان باشند.

دکتر کامبیز خاموشیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه صندلی و نیمکت‌های مدارس استانداردهای لازم را ندارند، افزود: متاسفانه صندلی‌ها با قد دانش آموزان مطابقتی نداشته و پشتی آنها نیز قوس کمر را پر نمی‌کند.

وی صندلی‌های تک نفره را بهتر از نیمکت دانست و اظهارکرد: این صندلی‌ها باید متناسب با قد دانش آموزان در ارتفاع‌های مناسب ساخته شده و یا قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد.

خاموشیان خاطرنشان کرد: بیشتر دانش آموزان ابتدایی از آنجا که صندلی و نیمکت ارتفاع بیشتری از قد آنها دارد، لبه صندلی می نشینند و نمی توانند به راحتی به پشتی صندلی تکیه دهند.

وی اظهار کرد: این امر در زمان طولانی موجب آسیب به ساختمان اسکلتی آنها خواهد شد.

این متخصص طب فیزیکی همچنین یادآور شد: صندلی و نیمکت دانش آموزان باید زیر پایی داشته باشد تا دانش آموزان در مواقعی که احساس خستگی کردند پایشان را روی آن بگذارند.

به گفته خاموشیان مناسب نبودن پشتی‌های صندلی و نیمکت مدارس در طول دوازده سال تحصیل موجب می شود تا کودکان سالم دچار مشکلاتی در قوس کمر شده و درد و خستگی مزمن در آنها ایجاد شود.

وی افزود: همچنین این امر در دانش آموزانی که دارای اختلالات اسکلتی هستند موجب تشدید درد و اختلالات آنها خواهد شد.

خاموشیان یکی از عوامل بی قراری و ناآرامی و خستگی دانش آموزان در کلاس‌های درس را نامناسب بودن صندلی و نیمکت آنها عنوان کرد.

وی افزود: نامناسب بودن صندلی و نیمکت مدارس همچنین می تواند با خسته کردن دانش آموز از گوش دادن به درس، موجب افت تحصیلی او شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49384s, 19q