مدیرکل دامپزشکی قم:

عرضه گوشت فله‌ای در فروشگاه‌های بزرگ ممنوع شد

۱۳۹۳/۰۶/۲۵ - ۱۳:۳۴ - کد خبر: 120614

سلامت نیوز: مدیرکل دامپزشکی استان قم از عرضه گوشت بسته‌بندی شده در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای خبر داد و گفت: اداره کل دامپزشکی استان قم عرضه گوشت فله در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای استان را ممنوع اعلام کرده است.

مهدی رفیعی امروز در گفت‌وگو با فارس از عرضه گوشت بسته‌بندی شده در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای خبر داد و گفت: در راستای اجرای دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور در ارتقاء بهداشت عمومی و سلامت جامعه، اداره کل دامپزشکی استان قم عرضه گوشت فله در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای استان را ممنوع اعلام کرده است.

وی افزود: دامپزشکی استان قم از ابتدای سال جاری تاکنون به غرفه‌ها و فروشگاه‌های متخلف تذکرات و اخطارهای قانونی لازم را داده و حتی در صورت لزوم به مراجع قانونی معرفی کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قم خاطرنشان کرد: از ابتدای شهریور ماه امسال فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای استان موظف به عرضه گوشت بسته‌بندی شده هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی با آنها برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای عرضه گوشت قرمز بسته‌بندی شده گفت: جلوگیری از ایجاد آلودگی در محیط فروشگاه، کنترل و نظارت دقیق‌تر بر نحوه توزیع و عرضه، مشخص بودن تاریخ تولید، انقضاء و مشخصات کارگاه بسته بندی و... گوشت خریداری شده، جلوگیری از آلودگی میکروبی و شیمیایی گوشت در مدت زمان حمل و نقل، نگهداری و عرضه و حفظ و تامین بهداشت عمومی از آثار مطلوب این کار هستند.

رفیعی خاطرنشان کرد: از شهروندان قمی خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با شماره تلفن 1512 سازمان دامپزشکی تماس گرفته و مراتب را گزارش دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29855s, 19q