زورگيري مرگبار ماموران قلابي با قتل و قصاص پايان يافت

۱۳۹۳/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۱ - کد خبر: 120744

سلامت نیوز: قرباني زورگيري پس از شكايت وقتي از كلانتري خارج شد، تصور نمي كرد كه رويارويي با متهمان قتل او را رقم مي زند اما اكنون متهمان قتل او پس از محاكمه در دادگاه كيفري به اعدام، زندان و شلاق محكوم شدند.


مقتول كه «عدنان» نام داشت، شامگاه سه شنبه 28 آبان سال 92 در حالي كه از بلوار قدس در منطقه دولت آباد عبور مي كرد طعمه دو زورگير موتورسوار شد. آنها با تهديد، گوشي تلفن همراه مرد را سرقت كرده و در يك چشم به هم زدن از آنجا فرار كردند. تلاش هاي اين مرد براي دنبال كردن زورگيران به جايي نرسيد و سرانجام او براي گزارش اين سرقت به كلانتري 167 دولت آباد رفت.


دقايقي بعد شاكي همراه يكي از دوستانش از كلانتري بيرون آمد تا به خانه اش برود اما هنوز چند دقيقه از آنجا دور نشده بود كه دو جوان زورگير را در ميدان قدس دولت آباد ديد. عدنان خودرويش را كنار خيابان پارك كرد تا سراغ سارقان برود اما آن دو به وي حمله كردند. در ادامه يكي از سارقان كه خود را در مخمصه مي ديد چاقويي از جيبش بيرون كشيد و دو ضربه پي در پي به گردن عدنان زد. دوست عدنان تلاش كرد تا با انتقال او به درمانگاه دارالتوحيد جانش را نجات دهد اما وي به دليل شدت خونريزي دقايقي بعد روي تخت بيمارستان جان باخت.


دقايقي بعد از اين حادثه ماموران كلانتري دولت آباد براي دستگيري عاملان قتل اين مرد به تكاپو افتادند. از آنجا كه ماموران حتم داشتند ضاربان هنوز در آن حوالي هستند، با اجراي طرح مهار نخستين گام را براي به دام انداختن قاتل فراري برداشتند و در قالب چند گروه به گشت زني پرداختند. در حالي كه هنوز ساعتي از مرگ عدنان نمي گذشت ماموران به دو جوان موتورسوار مظنون شدند و به آنها دستور ايست دادند. در نگاه اول همه چيز طبيعي به نظر مي رسيد و دليلي براي بازداشت آنها وجود نداشت ولي لحظه يي بعد در حالي كه يكي از مظنونان قصد داشت سوار موتوسيكلت شود چاقويي خون آلود از جيبش بيرون افتاد و به سرنخي براي رازگشايي از اين جنايت تبديل شد.


همچنين در بازرسي از متهمان شش دستگاه تلفن همراه كشف شد.
در چنين شرايطي اين دو جوان دستگير و به كلانتري منتقل شدند. زماني كه دستگير شدگان در معرض ديد دوست مقتول، به عنوان تنها شاهد اين جنايت قرار گرفتند او يكي از آنها را به عنوان ضارب شناسايي كرد.
جوان 19 ساله به نام ميثم كه شواهد را عليه خود مي ديد

در همان مراحل اوليه بازجويي اتهامش را پذيرفت و كشتن عدنان را برعهده گرفت. او گفت من و همدستم از چند ساعت قبل از اين حادثه شروع به سرقت كرده و چند گوشي تلفن زورگيري كرديم كه آخرين نفر مقتول بود. ما تصور مي كرديم بعد از سرقت صاحب گوشي ها را نمي بينيم اما يك ساعت بعد او در ميدان قدس دولت آباد ما را ديد و با يكديگر درگير شديم. من قصد نداشتم كسي را بكشم. او اجازه نمي داد فرار كنيم. من هم از ترس اينكه دستگير شوم چاقو كشيدم و چند ضربه به وي زدم.


با تكميل تحقيقات، پرونده براي محاكمه به شعبه 71 دادگاه كيفري فرستاده شد. صبح ديروز دو متهم در شعبه 71 دادگاه كيفري و به رياست قاضي عزيزمحمدي پاي ميز محاكمه قرار گرفتند.
در ابتداي اين جلسه نماينده دادستان با تشريح كيفرخواست گفت: در اين پرونده ميثم متهم به سرقت، قتل عمدي و جعل عنوان و امير متهم به جعل عنوان و شركت در سرقت هستند. متهمان با معرفي خود به عنوان مامور پليس اقدام به سرقت دو گوشي تلفن همراه از مقتول كرده بودند. با توجه به مستندات موجود در پرونده براي متهمان تقاضاي مجازات قانوني دارم.


در ادامه اولياي دم مقتول در جايگاه قرار گرفته و براي قاتل تقاضاي قصاص كردند.
رييس دادگاه با تفهيم اتهام به ميثم از او خواست به دفاع از خود بپردازد كه متهم در دفاع از خود گفت: آن روز قرص خورده بودم و حال خوبي نداشتم. مقتول با ما تصادف كرد كه با او درگير شده و نمي دانم چه كسي به گردن او چاقو زد.
سپس امير در جايگاه قرار گرفت و گفت: آن روز ما از يك افغاني تلفن همراه سرقت كرديم و هيچ سرقتي از مقتول انجام نداديم. عدنان براي يك دختر ايجاد مزاحمت كرده بود كه بر سر اين موضوع با او درگير شديم. بعد به مسير خود ادامه داديم كه مقتول با ماشين از پشت به موتور ما زد و دوباره درگيري آغاز شد. ميثم هم با چاقويي كه همراه داشت ضربه يي به گردن مقتول زد.


پس از آخرين دفاعيات متهم و وكيل مدافعش قضات دادگاه براي صدور حكم وارد شور شده و ميثم را به قصاص و سه سال زندان و تحمل 74 ضربه شلاق محكوم كردند. امير هم به دو سال زندان و دو سال تبعيد محكوم شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.86459s, 18q