آمار جديد معتادان تا آخر سال اعلام مي شود

۱۳۹۳/۰۶/۲۶ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 120756

سلامت نیوز: مديرکل دفتر تحقيقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام اين که آمار جديد معتادان را تا آخر سال اعلام مي کنيم، از آغاز تحقيقات درباره شيوع مواد مخدر از مهرماه خبر داد.

دکتر حميد صرامي در گفت وگو با روزنامه خراسان، در پاسخ به اين که چرا چندين سال است آمار جديدي از تعداد معتادان ارائه نمي شود و آمارهاي چند سال اخير حاکي از حدود 1.8 ميليون معتاد در کشور است، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در مقطعي دچار گرفتاري هايي بود و به همين دليل خيلي آمار و ارقام را ثبت نمي کرد، اما در دولت يازدهم که مسئوليت تحقيقات در اين زمينه برعهده من گذاشته شد، طي جلسات متعدد 2 رويکرد مورد بررسي قرار گرفت.

وي با بيان اين که تحقيقات درباره شيوع شناسي مواد مخدر از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر در محيط هاي صنعتي، مدرسه و دانشگاه ها انجام گرفته است گفت: شيوع شناسي جديد از مهرماه آغاز مي شود و تا پايان سال نتايج داده ها را منتشر خواهيم کرد.

دکتر صرامي با بيان اين که آمار دقيقي از معتادان نداريم ولي اين را قاطعانه مي گوييم که شدت اعتياد در کشور بيشتر شده است و اين بدان معناست که معتادان به الگوهاي مصرف چندگانه گرفتار شده اند گفت: همچنين بايد اعلام کنيم که سن اعتياد نيز کاهش پيدا کرده است.

مدير کل دفتر تحقيقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاهش يا افزايش آمار معتادان و همچنين شدت اعتياد به رخدادهايي بستگي دارد که در عرصه هاي اقتصادي، فرهنگي و اطلاع رساني کشور به وقوع مي پيوندد، به عنوان مثال با توجه به اتفاقاتي که در حوزه اقتصاد رخ داد مصرف شيشه فوق العاده افزايش يافت.

دکتر صرامي درباره تحقيق شيوع شناسي مواد مخدر در محيط هاي صنعتي هم گفت که در 99.5 درصد محيط هاي صنعتي کشور اين تحقيق انجام گرفته است و افراد با «کيت» آزمايشگاهي مورد آزمايش قرار گرفتند. وي افزود: نتايج اين تحقيق نيز در آذر يا دي ماه امسال منتشر خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51787s, 19q