شمار مبتلايان به وبا در كشور به 110 نفر رسيد

۱۳۸۷/۰۶/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12091
شمار مبتلايان به وبا در كشور به 110 نفر رسيد
دكتر حسن امامي رضوي در جمع خبرنگاران با بيان اينكه هم اكنون به طور ميانگين 3 تا 4 مورد جديد وبا در هفته در كشور گزارش شده است،‌افزود: موارد فوتي ناشي از وبا در كشور همچنان 4 نفر و مربوط به استان قم و شهرستان كرج است.

وي با بيان اين كه بروز وبا درهفته‌هاي اخير در جمعيت به مرحله كنترلي رسيده است، اظهار كرد: در سال 77 در فاصله كوتاهي پس از گزارش نخستين مورد وبا در كشور شمار مبتلايان به 10 هزار نفر و در سال 84 به حدود 2 هزار نفر مبتلا رسيد. اين در حاليست كه 110 مورد جديد وباي گزارش شده در سال جاري طي 3 ماه بوده است.

معاون سلامت وزارت بهداشت اين موفقيت را مرهون همكاري بين بخشي و رسانه‌ها برشمرد و يادآور شد: نخستين مورد ابتلا به وبا در رودان كردستان و اواخر خردادماه بوده است.

دكتر امامي رضوي با اشاره به افزايش نذورات در ماه مبارك رمضان با تاكيد بر رعايت موازين بهداشتي حين تهيه و توزيع مواد غذايي و عدم استفاده از ظروف يكبار مصرف به عنوان عاملي براي توليد زباله و آلودگي محيط زيست در پايان يادآور شد: رعايت بهداشت فردي، شستن دست پيش از صرف غذا و بعد از اجابت مزاج، اطمينان از سلامت آب آشاميدني، شست و شو و ضد عفوني كامل سبزيجات در پيشگيري از بروز مواد جديد ابتلا به وبا موثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.83101s, 18q