سرطان مي خريم مي خوريم!

۱۳۹۳/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 120972

سلامت نیوز:خبر رسيده خيلي راحت هر ايراني سالي نيم کيلو سم مي خورد! طبيعتاً بخش زيادي از اين سمي که مي خوريم هم خودمان مي خريم، مي خريم چون اطمينان داريم يا به خودمان قبولانديم اگر مواد غذايي را با مجوز بهداشت و تاريخ مصرف و ... تهيه مي کنيم پس به عهده ما که مصرف کننده هستيم نيست که نگران ضرر و زيان مواد داخلش باشيم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،پديده هايي مثل آلودگي هوا يا ايمني و جاده ها يا مواد سرطان زاي لامپ هاي کم مصرف و ... را فعلاً فراموش کنيد، چون هيچ کدام از اين موارد را براي خوردن تهيه نمي کنيم و معمولاً هم سمت آن ها نمي رويم بلکه در زندگي روزمره مان به طور ناخودآگاه يا ناخواسته با آن ها سروکار داريم؛ اما وقتي ماجراي مواد مضر و سرطان زا به خوردني هايي که براي تهيه شان پول هم مي دهيم مي کشد يعني انگار داريم سرطان و بيماري خريداري مي کنيم!

بين تمام مواد مضر براي سلامتي آن دسته که خوراکي هم هستند به نوعي مستقيم ترين تاثير را روي ما مي گذارند، از برنج هاي خارجي بگيريد که انواع و اقسام ضرر و زيان را دارند تا سبزي هاي آلوده و ميوه هايي که براي رشد بهتر مجهز!! به انواع مواد غير مجازهستند و حالا هم که چند وقتي است کار به شير داراي روغن پالم و سوسيس و کالباس مملو از خمير غير بهداشتي مرغ رسيده!

حالا هم که خبر رسيده خيلي راحت هر ايراني سالي نيم کيلو سم مي خورد! طبيعتاً بخش زيادي از اين سمي که مي خوريم هم خودمان مي خريم، مي خريم چون اطمينان داريم يا به خودمان قبولانديم اگر مواد غذايي را با مجوز بهداشت و تاريخ مصرف و ... تهيه مي کنيم پس به عهده ما که مصرف کننده هستيم نيست که نگران ضرر و زيان مواد داخلش باشيم. غافل از اين که بسياري از هشدارهايي که به گوش ما مي رسد را همين مسئولان در مورد ضرر شير پر چرب يا پالم دار، برنج آلوده، مرغ هورموني، سوسيس و کالباس و... مي دهند.

بماند چه قدر مواد خوراکي ديگري وجود دارد که هنوز جزئيات عوارض مصرفش مشخص نشده، اما همين مقدار که هشدار داده شده را بايد بدانيم تا سلامتي مان بيشتر از اين به خطر نيفتد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42291s, 19q