قطع 120 درخت با حکم قضایی در غرب تهران/ رد ادعای سازمان هواشناسی

۱۳۹۳/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 121002

سلامت نیوز: عضو شورای شهر تهران با اشاره به قطع چندین اصله درخت در دو نقطه از پایتخت، گفت: متاسفانه خبر قطع درختان در منطقه تهرانسر موثق است و سازمان هواشناسی 150 اصله درخت در این منطقه قطع کرده است.

اقبال شاکری در گفتگو با مهر با بیان اینکه اعلام می شود تنها چند نهال خشک شده از محوطه سازمان هواشناسی قطع شده صحت ندارد، افزود: براساس گزارش شهرداری با وجود آنکه محوطه سازمان هواشناسی بسیار بزرگ است و آنها می توانستند کار ساخت و ساز خود را در مکان دیگری دنبال کنند اما درختان محوطه این سازمان قطع شده است.

وی ادامه داد: شهرداری به عنوان مدعی العموم شهروندان تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیر این موضوع است.

شاکری در خصوص قطع 120 اصله درخت در منطقه جنت آباد نیز توضیح داد: این زمین متعلق به سازمان اوقاف بوده و سالها رها شده بود. شهرداری نیز در این زمینه درختکاری کرده که در این مدت سازمان اوقاف زمین را می فروشد و بر علیه شهرداری در مورد درختکاری شکایت می کند که حکم قضایی به نفع سازمان اوقاف بوده و سازمان اوقاف یا صاحب جدید زمین، شبانه با همکاری نیروی انتظامی کل درختان این زمین را قلع و قمع می کنند.

وی تاکید کرد: این زمین بوستان رسمی نبوده و زمین رهاشده ای بوده که شهرداری در آن درختکاری کرده است اما باید مشخص شود اگر حق با این نهاد بوده چرا شبانه و 5 صبح این اتفاق افتاده است.

شاکری از پیگیری این موضوع توسط شهرداری منطقه خبر داد و گفت: تلاش می کنیم در شورا طرحها و لوایحی را مصوب کنیم تا وضعیت مشابهی در پایتخت به وجود نیاید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18778s, 19q