تعرفه‌های آمبولانس‌های خصوصی اعلام شد/برخورد جدی با تخلفات

۱۳۹۳/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 121200
تعرفه‌های آمبولانس‌های خصوصی اعلام شد/برخورد جدی با تخلفات

سلامت نیوز: رییس مرکز آمبولانس‌های خصوصی در وزارت بهداشت تعرفه‌های مربوط به نقل و انتقال بیماران توسط آمبولانس‌های خصوصی را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر اسماعیل فراهانی در نشستی خبری درباره تعرفه‌های استفاده از آمبولانس‌های خصوصی، گفت: تعرفه‌های مصوب جهت اجرا به موسسه‌های مربوطه ابلاغ شده است. به طوری که جهت نقل و انتقالات داخل شهری در تهران تعرفه‌ یکصدهزار تومانی، نقل و انتقال داخل شهری در سایر کلانشهرها نظیر کرج، اصفهان و ... مبلغ 80 هزار تومان و سایر 60 هزار تومان است.

وی گفت: همچنین تعرفه استفاده از آمبولانس‌های خصوصی جهت نقل و انتقالات بین شهری مبلغ 700 تومان به ازای هر کیلومتر مسافت رفت و 75 درصد مبلغ ورودی شهر مبداء است. این تعرفه‌ها به موسسات آمبولانس خصوصی ابلاغ شده و در سایت وزارت بهداشت و همچنین مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور قرار گرفته است.

فراهانی تاکید کرد: در صورتی که مرکزی تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت را رعایت نکرد، مردم می‌توانند با قبض رسید موسسه آمبولانس خصوصی به واحد شکایات معاونت درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مراجعه کرده و شکایت مربوطه را مطرح کنند. به این ترتیب با بررسی‌هایی که انجام می‌شود مبلغ اضافه به همراه بیمار مربوطه عودت داده خواهد شد. ضمن آنکه موسسه مربوطه باید جرایمی را پرداخت کند.

به گفته در تهران 49 مرکز آمبولانس خصوصی و در سایرمناطق کشور جمعا 53 مرکز آمبولانس خصوصی فعالند.

وی افزود: از خرداد ماه امسال مسوولیت رسیدگی به تخلفات موسسات آمبولانس خصوصی در تهران از اورژانس تهران گرفته شده و به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران تفویض شده است. بر این اساس دانشگاه‌ها بنا بر محدوده فعالیت خود به موارد مربوط به این موضوع رسیدگی می‌کنند. جهت رسیدگی به موارد و شکایات در محدوده دانشگاه علوم پزشکی تهران شماره تلفن 66717319، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی 66705173 و دانشگاه علوم پزشکی ایران 66709086 در نظر گرفته شده است. همچنین شماره تلفن 81454543 پاسخگوی شکایات در سراسر کشور خواهد بود.

فراهانی تاکید کرد: باجدیت با تخلفات در این حوزه برخورد می‌کنیم واغماضی هم صورت نمی‌گیرد. همچنین نقل و انتقال بیماران غیراورژانسی در حیطه مسوولیت موسسات آمبولانس خصوصی است.

وی تاکید کرد که مردم در صورت استفاده از خدمات آمبولانس‌های خصوصی حتما قبض رسید وجه را دریافت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.23904s, 18q