پزشکان زیرمیزی بگیر از طبابت محروم می شوند

۱۳۹۳/۰۶/۳۱ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 121205

سلامت نیوز: سازمان نظام پزشکی متعهد شده است با همکاری بیمارستان‌ها و انجمن‌ها مسئله زیر میزی را کنترل و برطرف کنند. در حقیقت نظام پزشکی کتاب جدید تعرفه‌گذاری را تهیه کرده که قرار است در به‌زودی ابلاغ شود که این سبب می شود تا برخورد‌ها و نظارت‌ها افزایش یابد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری قوه قضاییه نوشت: مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت از قطع ارتباط مالی بین پزشک و بیمار با ابلاغ کتاب تعرفه گذاری خبر داد و گفت: در حقیقت طبق قانون موجود در کتاب جدید تعرفه گذاری بلافاصله بعد از اعلام دریافت زیرمیزی، بدون هیچ‌گونه تذکر شفاهی یا کتبی پزشک خاطی از طبابت محروم می‌شود.


سجاد رضوی در خصوص پدیده زیر میزی گفت: سازمان نظام پزشکی متعهد شده است با همکاری بیمارستان‌ها و انجمن‌ها مسئله زیر میزی را کنترل و برطرف کنند. در حقیقت نظام پزشکی کتاب جدید تعرفه‌گذاری را تهیه کرده که قرار است در به‌زودی ابلاغ شود که این سبب می شود تا برخورد‌ها و نظارت‌ها افزایش یابد.
او در ادامه با بیان این مطلب که نظام پزشکی با ابلاغ این کتاب درصد است تا ارتباط مالی بین پزشک و بیمار در خارج از بیمارستان قطع شود؛ گفت: در حقیقت طبق قانون موجود در کتاب تعرفه گذاری اگر پزشکی خارج از حسابداری بیمارستان از بیمار پول بگیرد، بدون هیچ‌گونه اعلام تذکر شفاهی یا کتبی پزشک خاطی از طبابت محروم می‌شود.
به گفته مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، این وزارتخانه بحث برخورد و نظارت‌ها را برعهده دارد. همچنین اگر پزشکی در حال حاضر خارج از حوزه حسابداری بیمارستان هزینه ای از بیمار یا خانواده وی اخذ کند تخلف کرد، با اعلام تخلف بلافاصله این موضوع رسیدگی خواهد شد و به مراجع قانونی ارسال می‌شود.
سجاد رضوی، مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، وزارت بهداشت و درمان چندی پیش با اشاره به برخی مشکلات در زمینه رسیدگی به زیرمیزی پزشکان گفته بود به عنوان مثال پزشک پول را در مطب می‌گیرد ولی بررسی‌ها باید در بیمارستان‌ها صورت گیرد و وقتی پزشکی در مطب پول زیرمیزی می‌گیرد بیمارستان دیگر نمی‌تواند جوابگوی وی باشد.
براین اساس سعی شده در اصلاح قانون برای پزشکان متخلف شرایطی را در نظر گرفته شود مبنی بر اینکه پزشک در بار اول یک سال نمی‌تواند طبابت کند در بار دوم 3 سال از طبابت محروم می‌شود و در بار سوم پروانه پزشکی وی لغو خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42309s, 19q