معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد

ارائه تسهیلات برای همراهان بیمار در برنامه تحول نظام سلامت

۱۳۹۳/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 121309

سلامت نیوز: معاون درمان وزیر بهداشت و دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت از ارائه تسهیلات برای همراهان بیمار در برنامه تحول نظام سلامت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وزارت بهداشت، محمد حاجی آقاجانی گفت: در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت، ملزومات برای همراه بیمار از جمله وسایل شخصی (دمپایی،لباس مناسب،لیوان،بشقاب) میز کنار مبلی، پذیرایی میان وعده و فضا برای استراحت مادران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به این مشکل اسکان همراهان بیماران به ویژه همراهان بیماران شهرستانی، اظهار داشت: با توجه به نقش موثر همراهان به عنوان پشتیبان و کمک کننده به مسائل روحی و روانی بیمار و ارتقاء سطح رضایتمندی آنها، در برنامه تحول نظام سلامت به‌صورت اصولی به همراه بیمار و انتظارات و نیازهای او نیز توجه شده است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی‌های انجام شده و اعتبار تخصیص یافته، کاناپه یا صندلی تخت شو برای استراحت همراهان بیمار و سرو غذا در سه وعده غذا در بسته ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی لحاظ شده است.

حاجی آقاجانی تصریح کرد: طبق آیین نامه‌های تدوین و ابلاغ شده هزینه همراه بیمار در افراد زیر 12 سال فقط مشمول 10 درصد تعرفه است و برای بزرگسالان نیز تعرفه سابق توسط فرد پرداخت می‌شود. این در حالیست که این خدمت تحت پوشش بیمه پایه نیست.

معاون درمان خاطرنشان کرد: از دیگر الزامات اختصاصی برای همراه بیمار می‌توان به بسته و وسایل شخصی (دمپایی، لباس مناسب، لیوان، بشقاب، قاشق و چنگال)، میز کنار مبلی، پذیرایی میان وعده، مکانیسم تسهیل تردد و فضای اختصاصی برای استراحت مادران با امکانات کافی و استفاده از خدمات رفاهی اشاره کرد که امیدواریم در آینده ای نزدیک تمام این امکانات برای بیماران و همراهان آنها فراهم شود و خدماتی در خور شان هموطنان به آنها ارائه شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مشکل دمپایی،لباس م،لیوان،بشقاب همره بیمار حل شد!
اولاوظایف همراه بیمار:
1)خرید داروها وگاه بردن نمونه خون بیمار
2)کمک ویابهتر بگویم انجام کار کمک بهیار بخش برای نظافت ودستشویی بیمار....
4)فریاد زدن وصدا کردن پرستار بخش موقع وخانمت حال بیمار!!! به دلیل کمبود پرستار
حال شما بگوئید با ابنهمه استرس همراه بیمار چگونه میتواند به بیمار کمک روانی وآرامش بدهد!!!!!
ثانیا معاون محترم !به دلیل بی نظمی حاکم بربیمارستانها مدت زمان لازم برای بستری افزایش یافته است با کاهش مدت بستری خیلی ازمشکلات حل میشود وگاه دلیل بستری غیر علمی وخودبستری کردن غیرضروری وبیهوده است!
ثالثا در خبرها(سلامت نیوز) همراهان بیماران چادر زده در تهران اهل آبادان وقزوین بوده اند حال سئوال اساسی از معاون محترم طرفدار مناطق محروم این است که اهواز وقزوین مگردانشگاه علوم پزشکی دارای مراکز تخصصی ندارند ودستیار تخصص تربیت نمیکنند؟حتما ندارند که مردم آبادان به جای اهواز به تهران ومردم قزوین به جای قزوین به تهران می آیند!!!پس اهواز وقزوین ومراکز استانها مناطق محرومند نه شهرستانها که شما ونمایندگان مجلس از کمبود پزشک متخصص در شهرستانهای فاقد مراکز تخصصی می نالید واز مراکز استانها غافلید!!!!!!
2.19324s, 19q