تاثیر 50 درصدی واکسن سل در کودکان

۱۳۹۳/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 121310

سلامت نیوز: دبیر علمی دهمین همایش سالانه انجمن عفونی اطفال ایران از بررسی آخرین اطلاعات پیرامون آنتی بیوتیک ها و واکسن های جدید در این همایش خبر داد و گفت: واکسن ب ث ژ که برای سل کاربرد دارد متاسفانه آن طور که باید و شاید توان ریشه کنی این بیماری را ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر علی اکبر رهبری منش در نشست خبری دهمین همایش سالانه انجمن عفونی اطفال که از قرار است از 28 لغایت 30 آبان 93 در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شود، افزود: میزگرد پیشگیری و واکسیناسیون در اطفال میزگرد آنتی بیوتیک های جدید و همچنین اولین میزگرد در زمینه وضعیت ایدز در کودکان از جمله پنل هایی است که در این همایش با حضور متخصصان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به عفونت های نوپدید و بازپدید گفت: سل در کودکان از جمله بیماری هایی است که هنوز ریشه کن نشده زیرا واکسن ب ث ژ که به منظور پیشگیری از این بیماری استفاده می شود تاثیر 40 تا 50 درصدی دارد.

در ادامه دکتر پرویز طباطبایی دبیر اجرایی همایش نیز با اعلام اینکه سیاه سرفه برای کودکان تا 6 سال در کشور ما تزریق می شود، افزود: متاسفانه این بیماری به طور صد در صد کنترل نشده و علتش این است که واکسن سیاه سرفه مصونیت کامل در افراد ایجاد نمی کند.

همچنین دکتر محمد بلورساز رئیس انجمن عفونی اطفال ایران نیز به آخرین وضعیت واکسن هایی که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد و گفت: به نظر ما 15 واکسن نیاز است که هر کودک تزریق کند که در حال حاضر تنها 10 واکسن از این تعداد در کشور ما تزریق می شود.

وی با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای تامین سایر واکسن های مورد نیاز اظهار داشت: واکسن پنتا والان از جمله واکسن هایی است که برای کزاز، دیفتری، سیاه سرفه، هپاتیت ب و هموفیلیوس و آنفلوآنزا کاربرد دارد که قرار شده این واکسن را وزارت بهداشت به زودی وارد کشور کند.

وی همچنین از واردات واکسن پلوموکوک توسط یک شرکت خصوصی خبر داد که برای پیشگیری از مننژیت، ذات الریه و سینوزیت کاربرد دارد.

وی ادامه داد: این واکسن مورد تایید مسئولین کمیته واکسیناسیون کشوری قرار گرفته و برای بچه های ضعف و نقص ایمنی دارند استفاده می شود.

بلورساز با اشاره به اینکه هزینه هر دوز این واکسن 150 هزار تومان است افزود: یک کودکی که تازه متولد می شود می بایست 4 دوره از این واکسن را تزریق کند که هزینه آن برای مردم و وزارت بهداشت سنگین است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88149s, 19q