هيچ موردي از بيماري وبا در آذربايجان شرقيمشاهده نشده است

۱۳۸۷/۰۶/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12137
هيچ موردي از بيماري وبا در آذربايجان شرقيمشاهده نشده است
دکتر احمد کوشا در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: از ارديبهشت ماه امسال سيستم بهداشتي استان اقدامات زيادي را براي جلوگيري از شيوع وبا در سطح آذربايجان شرقي آغاز کرده است که تشديد کنترل اماکن تهيه و توزيع مواد عذايي و برخورد قانوني با متخلفين از جمله آنهاست.

وي افزود: نمونه برداري وسيع از مواد غذايي، هماهنگي با ارگان‌هاي مختلف براي کنترل مواد غذايي غيرمجاز، شناسايي کارگاه هاي غيرمجاز توليد مواد غذايي و اولويت به بهداشت فردي متصديان اماکن از ديگر اقداماتي بوده که بهداشت استان به موقع اجرا گذاشته است.

کوشا از مردم استان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتي در داخل شهرها و نيز غذاخوري هاي بين راهي و نيز عدم رعايت بهداشت در محيط هاي عمومي و تفريحي مانند استخرها مراتب را به شماره تلفن 2330298 و يا 09678 اطلاع دهند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز به مردم توصيه کرد: از خريد هر گونه مواد غذايي فاسد شدني و نوشيدني‌ها از فروشندگان دوره گرد خودداري کرده و سعي نمايند مواد غذايي را تازه و به اندازه مصرف يک بار تهيه نمايند.

کوشا با تاکيد بر استفاده شهروندان از آبميوه هاي سربسته و بسته بندي شده، گفت: بايد توجه داشت که امکان آلودگي آب هويج و شير موز بيش از ساير ميوه هاست که در اين رابطه توجه و دقت مردم بسيار لازم و ضروري است.

وي، تهيه يخ از آب سالم، استفاده از ليوان‌هاي يکبار مصرف براي نوشيدن آب، استفاده از استخرهاي تحت کنترل و داراي صلاحيت و استفاده از آب هاي بسته بندي شده در جريان مسافرت‌ها را از جمله ديگر مواردي ذکر کرد که بايد مردم به آنها توجه کافي داشته باشند.

رييس مرکز بهداشت آذربايجان شرقي ، بيماري وبا را يکي از خطرناک ترين بيماري ها نام برد و اظهار داشت: مبتلايان به اين نوع بيماري در مدت دو روز با از دست دادن کليه مايعات بين بافتي و داخل سلولي دچار سکته قلبي و حتي مرگ مي‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.91878s, 18q