ورود سه مرجع تقليد به بحث محيط زيست

۱۳۹۳/۰۷/۰۲ - ۱۶:۰۲ - کد خبر: 121457

سلامت نیوز: رييس سازمان حفاظت محيط زيست در سفر يك روزه خود به قم، با چند تن از مراجع تقليد ديدار كرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، معصومه ابتكار در اين سفر با آيت الله موسوي اردبيلي، اميني و صانعي ديدار و گفت وگو كرد. آيت الله موسوي اردبيلي، در اين ديدار بر حرام بودن آسيب رساندن به محيط زيست تاكيد كرد و اعلام كرد: دستور شرعي داريم كه نبايد محيط زيست را آلوده كنيم و خداوند آلوده كردن آب ها و تخريب محيط زيست را حرام كرده است.

اين مرجع تقليد، در ديدار ابتكار و جمعي از مديران اين سازمان با اشاره به اهميت توجه به محيط زيست در اسلام، اظهار كرد: متاسفانه در جامعه آن طور كه بايد به وظايف خود در خصوص محيط زيست عمل نمي كنيم. اين مرجع تقليد ضمن دعوت مردم به حفظ محيط زيست و آلوده نكردن آب ها، گفت: در زماني كه دنيا اصلابه اين موضوع توجه نمي كرد، دين اسلام به اهميت محيط زيست و آلودن نكردن آب ها بسيار تاكيد كرده است. در ابتداي اين ديدار، معصومه ابتكار، معاون رييس جمهور و رييس سازمان حفاظت از محيط زيست، گزارشي از برنامه و فعاليت هاي اين سازمان ارايه كرد.

ابتكار با اشاره به اينكه «مشكلات فراواني در حوزه محيط زيست وجود دارد» بيان كرد: به دليل نبود مديريت صحيح در مصرف آب، افزايش دما و كاهش بارندگي شاهد بحران شديدي در كشور هستيم كه اين امر آسيب هاي بسياري را به محيط زيست وارد مي كند. رييس سازمان حفاظت از محيط زيست تصريح كرد: در بسياري از مواقع به سنت‏ ‏هاي الهي و علوم روز بي توجه هستيم كه بايد گفت با به كارگيري اين دو روش مي توان از محيط زيست حفاظت كرد. آيت الله صانعي، مرجع ديگري بود كه ابتكار با وي ديدار كرد و پيرامون مسائل محيط زيست گفت وگو كردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12075s, 18q