خطرات غیر استاندارد بودن خمیر مرغ

۱۳۹۳/۰۷/۰۵ - ۱۵:۳۷ - کد خبر: 121681

سلامت نیوز: سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه گفت :بر اساس تعریف استاندارد ملی ایران، خمیر مرغ از فرآورده یکنواخت متشکل از گوشت مرغ مناسب برای مصرف انسان و فاقد پوست و استخوان‌ تهيه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، دکتر زهرا عبدالهی با اشاره به این که در موارد تخلف و تقلب، به جای گوشت مرغ از پوست، زوائد و قسمت هاي دورريز مرغ براي تهيه خمير مرغ استفاده مي شود،گفت: خمیر مرغي كه فاقد استانداردهاي لازم است ،حاوي مقدار زيادي چربي است و مصرف آن موجب افزايش كلسترول خون و بالارفتن ميزان كلسترول بد خون می شود.

وی استفاده از پوست و زوائد مرغ را در تهیه خمیر مرغ تخلف دانست وگفت: داروهای هورمونی که برای رشد سریع‌تر به مرغ‌ها خورانده یا تزریق می‌شود معمولا در پوست مرغ جمع مي شود .

دکتر عبد الهی افزود :ترکیب‌های هورمونی، به‌خصوص اگر از نوع تركیبات استروییدی باشد، در خانم‌ها باعث افزایش موهای زائد در صورت، پرمویی و جوش و در آقایان باعث بروز آکنه‌های شدید پوستی و همچنین موجب اختلال در روند رشد كودكان می شود .

وی با تشریح این که باقيمانده آنتي بيوتيك و باقيمانده سموم دفع آفات نباتي در دانه جو، ذرت وگندم كه وارد جيره غذايي مرغ مي شود نیز در پوست مرغ جمع می شود ،گفت : درصورت استفاده از پوست مرغ در تهيه خمير مرغ این مواد مي توانند خطر ابتلا به سرطان را افزايش دهند.




نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74721s, 19q