هشدار درباره ادغام آب هاي زيرزميني با فاضلاب

۱۳۹۳/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 121770

سلامت نیوز: سخنگوي كميسيون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اينكه امروزه كشور با فاجعه زيست محيطي مانند پسماندها، زباله ها و آب هاي زيرزميني ناسالم روبه رو است، گفت: متاسفانه تركيب آب هاي زيرزميني با فاضلاب حوادث ناگواري را در كشور رقم خواهد زد.

محمدحسين قرباني در گفت وگو با خانه ملت، با تاييد آمار و ارقام ارايه شده درمورد رشد سرطان در كشور، افزود: اينكه در گروه هاي سني مختلف، شاهد شيوع بيماري هاي سرطاني و انواع مختلف اين بيماري هستيم جاي تامل و تعمق دارد. نماينده مردم آستانه اشرفيه در مجلس ادامه داد: آمار و ارقام منتشرشده نشان دهنده فراگير شدن بيماري سرطان در كشور است كه مي تواند زنگ خطر جدي براي كشور محسوب شود.

اين نماينده مردم در مجلس نهم، درباره علت شيوع بيماري هاي سرطاني در كشور، تصريح كرد: متاسفانه امروزه كشور با فاجعه زيست محيطي مانند پسماندها، زباله ها و آب هاي زيرزميني ناسالم مانند شيرابه ها روبه رو است به گونه يي كه ادغام آب هاي زيرزميني با فاضلاب حوادث ناگواري را در كشور رقم خواهد زد. قرباني با انتقاد از اينكه اخيرا استفاده از آب فاضلاب در مزارع كشاورزي جنوب تهران فاجعه زيست محيطي را رقم زده است، يادآور شد: البته براي بهبود اين وضعيت گام هاي خوبي برداشته شد كه لازم است با تلاش هاي پي درپي از تكرار اينگونه حوادث جلوگيري شود.

وي به دلايل ديگر بروز و شيوع سرطان در كشور اشاره كرد و افزود: ذرات معلق در هوا، سوخت هاي غيراستاندارد بنزين و استاندارد نبودن اتومبيل ها و موادغذايي غيراستاندارد از مشكلات و گرفتاري هايي است كه موجب بروز و گسترش سرطان مي شود البته مصرف زياد دخانيات نيز يكي از علل شيوع سرطان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3104s, 18q