توريست قلابي با دلار تقلبي طلامي خريد

۱۳۹۳/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۴ - کد خبر: 121841

سلامت نیوز: سه عضو باند سارقان سابقه دار با معرفي خود به عنوان توريست، زنان را سركيسه مي كردند. آنها با خريد طلاي زنان به آنها دلار تقلبي مي دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد،رسيدگي به اين پرونده از 25 ارديبهشت امسال همزمان با شكايت زني در پايگاه پنجم پليس آگاهي در دستور كار پليس قرار گرفت. زن ميانسال به ماموران گفت: در شهرك دريا به عنوان مسافر سوار يك دستگاه پرايد شدم. مردي كه روي صندلي جلو نشسته بود مشغول صحبت با راننده بود. مسافر لهجه خارجي داشت و از راننده خواست انگشتر طلايش را به او بفروشد. راننده هم اين كار را كرد و به جاي پول ارز گرفت. راننده مرا نيز ترغيب به فروش طلاكرد و من نيز به اصرار راننده، دستبند، گردنبند و انگشتر خود به ارزش تقريبي 7 ميليون تومان را فروخته و مسافر خارجي نيز مقداري ارز به من تحويل داد و در ميدان شير پاستوريزه پياده شدم. بلافاصله براي تبديل اسكناس هاي خارجي به پول رايج كشور به صرافي مراجعه كردم. در داخل صرافي بود كه متوجه شدم تمامي اسكناس هاي خارجي تقلبي است. با توجه به شيوه و شگرد كلاهبرداري، كارآگاهان با بررسي شكايت هاي مشابه موفق به شناسايي تعداد ديگري از شكات و مالباختگاني شدند كه به شيوه يي مشابه، طلاو جواهرات شان سرقت شده بود.

در ادامه رسيدگي به پرونده و با انجام چهره نگاري و بررسي بانك اطلاعات مجرمان سابقه دار، سه عضو يك خانواده - دو برادر و فرزند يكي از آنها – به عنوان سارقين حرفه يي و سابقه دار شناسايي شدند كه بر اساس سوابق دستگيري، هر سه نفر آنها آخرين بار در خرداد سال گذشته به اتهام همين شيوه و شگرد سرقت و كلاهبرداري، از سوي پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ دستگير و روانه زندان شده بودند. شعبان 47 ساله، مكرالدين 43 ساله و مهران 27 ساله از سارقين سابقه دار و حرفه يي هستند كه از سال 80 تاكنون به اتهام ارتكاب جرايم مختلف كلاهبرداري، استفاده از اسكناس هاي رايج خارجي تقلبي، تحصيل متقلبانه طلاجات، نزاع و درگيري، استفاده از اسناد مجعول، تخريب اموال عمومي و...، بارها دستگير و روانه زندان شده اند سرهنگ كارآگاه داوود مرادي، رييس پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در ارتكاب سرقت هاي مشابه و متواري شدن آنها از مخفيگاه شان در منطقه شهر قدس، اقدامات پليسي براي شناسايي آخرين مخفيگاه آنها در دستور كار كارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت و مخفيگاه هر سه متهم در منطقه قلعه حسن خان شناسايي و هر سه آنها، دستگير و به پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13314s, 18q