وزارت بهداشت امسال 700 آمبولانس جديد مي‌خرد

۱۳۸۷/۰۶/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12186
وزارت بهداشت امسال 700 آمبولانس جديد مي‌خرد
رحمت‌الله حافظي در گفت‌و‌گو با  فارس‌ افزود: وزارت بهداشت امسال براي نوسازي و تجهيز ناوگان آمبولانس كشور 2 خريد عمده دارد كه طي 2 مناقصه جداگانه انجام مي‌شود، نخستين آن خريد 400 دستگاه ‌آمبولانس تيپ A يا همان آمبولانس‌هاي بين بيمارستاني است كه با اعتبار ارزي 20ميليون دلاري طي روزهاي آينده برگزار مي‌شود.
وي افزود: دومين مناقصه خريد آمبولانس از سوي وزارت بهداشت شامل خريد حدود 300 آمبولانس تيپ B دو محوره است كه براي خدمت رساني در مناطق صعب‌العبور در ناوگان اورژانس 115 كشور به كار مي‌رود.
وي ادامه داد: از حدود 4 سال گذشته تاكنون 3 قرارداد عمده خريد آمبولانس با شركت ايران خودرو ديزل بسته شده است كه در مجموع مشتمل بر خريد 2 هزار و 332 آمبولانس جديد است، از اين تعداد 750 آمبولانس مربوط به قرارداد اول بود كه به طور كامل به وزارت بهداشت تحويل شده است، از مجموع 1200 آمبولانس قرارداد دوم نيز تاكنون 880 دستگاه آمبولانس به وزارت بهداشت تحويل شده است.
معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت اضافه كرد: هنوز 800 آمبولانس از قرارداد دوم و سوم وزارت بهداشت با شركت ايران خودرو ديزل باقي‌مانده است كه بر اساس توافق جديد و راه‌اندازي خط جديد مونتاژ آمبولانس‌هاي بنز اسپرينتر در اين شركت كه امروز افتتاح شد، قرار است از امروز روزانه 10دستگاه آمبولانس به وزارت بهداشت تحويل شود بنابراين بايد تا 80 روز آينده تمام اين آمبولانس‌ها به وزارت بهداشت تحويل شود.
وي گفت: در خط جديد توليد آمبولانس، شركت ايران خودرو ديزل با ورود شاسي آمبولانس‌هاي بنز از خارج، كابين و تجهيزات آمبولانس‌هاي باقيمانده را با طراحي جديد و متفاوت از آمبولانس‌هاي قبلي به وزارت بهداشت تحويل مي‌شود.
حافظي گفت: امسال همچنين با اعتباري بالغ بر 5/2 ميليارد تومان حدود 100 كانكس براي پايگاه‌هاي اورژانس كشور ساخته و تجهيز مي‌شوند كه با توجه به تجهيز و توزيع 317 كانكس پايگاه اورژانس كشور در سال گذشته به نظر مي‌رسد تا مدتي نياز كشور را برآورده مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.72119s, 18q