برگزاري نخستين کنفرانس ملي کارآفريني اجتماعي در حوزه معلوليت

۱۳۹۳/۰۷/۰۶ - ۱۷:۰۹ - کد خبر: 121869

سلامت نیوز: نخستين کنفرانس ملي کارآفريني اجتماعي در حوزه معلوليت در روز چهارشنبه سي ام مهرماه برگزار خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز، نخستين کنفرانس ملي کارآفريني اجتماعي در حوزه معلوليت با هدف ترويج کارآفريني اجتماعي و افزودن غناي علمي اين حوزه، معرفي توانمندي­هاي معلولان به فعالان اجتماعي و ايجاد هم افزايي ميان ايشان، توسط دانشکده کارآفريني دانشگاه تهران و مجتمع آموزشي نيکوکاري رعد در روز چهارشنبه سي ام مهرماه برگزار خواهد شد..

کارآفريني اجتماعي يافتن جديدترين و بهترين راه ممکن براي ايجاد و تقويت «ارزش اجتماعي» است كه در كنار كارآفريني سازماني و اقتصادي، در محافل علمي به آن توجه مي‌شود. اين مقوله در صورتي كه در جامعه نهادينه شود، مي‌تواند نقش مهمي در رفع مشكلات اجتماعي ايفا كند.

“دانشکده کارآفريني دانشگاه تهران“‌به عنوان يکي از متوليان امر ترويج کارآفريني در کشور در کنار انجام فعاليت هاي آموزشي خود براي تقويت پژوهش هاي صورت گرفته در اين حوزه به برگزاري کنفرانس ها و سمينارهاي متعددي مي پردازد. ترويج علمي و عملي اين حوزه از اهميت بسياري برخوردار است و در زمره وظايف اصلي اين دانشکده قرار مي گيرد.

از سوي ديگر” مجتمع آموزشي نيکوکاري رعد” به عنوان يک سازمان کارآفرين اجتماعي با سابقه موفق 30 ساله همواره مشتاق به اشتراک گذاري تجربيات خود بوده است. چنانچه تاکنون با ارائه نمونه عملي خود توانسته زمينه تاسيس 19 شعبه مستقل رعد را در سراسر کشور فراهم سازد.

بنابراين دانشکده کارآفريني دانشگاه تهران و مجتمع آموزشي نيکوکاري رعد تصميم به برگزاري مشترک نخستين کنفرانس ملي کارآفريني اجتماعي در حوزه معلوليت گرفته و به دعوت از جامعه علمي کشور براي توليد علم در اين حوزه از يک سو و فعالان اجتماعي و يا کارآفرينان مشتاق به حوزه اجتماعي براي ترويج عملي و به اشتراک گذاري تجربيات موفق از سوي ديگر مبادرت کرده اند. اين کنفرانس در تاريخ 30 مهرماه 93 در مجتمع آموزشي نيکوکاري رعد برگزار مي شود.

با توجه به گردهمايي صاحبان صنايع در کنفرانس کارآفريني اجتماعي، ايجاد شبکه ارتباطي ميان فعالان حوزه، آشنايي با محصولات و فعاليت­ها که موجب هم افزايي ميان خانواده بزرگ صنعت خواهد شد، در اين راستا نمايشگاه توسعه کسب و کار براي معرفي دستاوردهاي کارآفريني در حاشيه کنفرانس برگزار مي­شود. همچنين براي انتقال تجربيات کارآفرينان اجتماعي موفق از ايشان دعوت به عمل آمده تا در قالب نمايشگاه کارآفريني اجتماعي به نمايش و انتقال تجربيات خود بپردازند.

اميد است اين کنفرانس شروعي براي فعاليت جدي و موفق کارآفرينان اجتماعي در کشور باشد.

سخنرانان علمي : دکتر احمد روستا، خانم فيروزه صابر، دکتر زهرا آراستي، دکتر حسين خنيفر، عليرضا اميدوار

سخنرانان تجربي: دکتر مريم رسوليان، مهندس برجيان، خانم منصوره پناهي، دکتر رمضان جهانداري، آقاي محمد موسوي

ميزگرد علمي : خانم دکتر آليا، آقاي دکتر صابري، اقاي دکتر هاشمي، آقاي دکتر کمالي، آقاي دکتر جهانداري، آقاي دکتر عبادتي، آقاي موسوي
مراسم اختتاميه : تجليل از کارآفرينان اجتماعي با حضور وزير محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعي

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.72433s, 18q