پلیس کشف کرد:

چرا فرد ناشناس میلیون ها تومان پول به حساب زن 43 ساله ریخت

۱۳۹۳/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 122050

سلامت نیوز: سرهنگ محمد مهدی کاکوان با اشاره به جزئیات یک پرونده جالب در پلیس فتای تهران بزرگ گفت: چند وقت پیش خانمی 43 ساله با مراجعه به ماموران پلیس فتای تهران بزرگ، برعکس دیگر مراجعانی که از برداشت حساب خود شاکی‌اند، مدعی شد که فرد یا افرادی اقدام به واریز مبالغی میلیونی به حساب وی کرده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات تهران بزرگ با بیان اینکه شکایت از واریز شدن پول به حساب این خانم، برای ماموران نیز تعجب برانگیز بود، گفت: پیش از این پرونده‌هایی وجود داشت که شکات آن‌ها مدعی بودند که پول به حساب ‌آن‌ها واریز می‌شود و مجدداً از حساب آن‌ها برداشت می‌شود ولی تجربه اینکه کسی تنها برای واریز پول به حساب بانکی‌اش به ما مراجعه کرده باشد، وجود نداشت.


او ادامه داد: با توجه به نبودن موارد مشابه این پرونده، ما این تصور را داشتیم که فرد واریز کننده پول به حساب این خانم، بعد از مدتی اقدام به برداشت از حساب می‌کند؛ لذا خود را مهیا کرده بودیم تا در صورت برداشت از حساب این زن، فردی را که اقدام به واریز پول کرده، شناسایی و دستگیر کنیم.
کاکوان گفت: اما بر خلاف انتظار ما، نه تنها هیچ برداشتی از حساب این خانم انجام نشد؛ بلکه روند واریز پول به حساب این زن 43 ساله نیز ادامه یافت و در دفعات متوالی، مقادیر معتنابهی پول به حساب وی واریز شد.


رئیس پلیس فتای پایتخت در ادامه گفت: با توجه به شرایط پیش آمده، بررسی پرونده واریز به حساب این خانم در دستور کار قرار گرفت و این خانم در اظهاراتش به کارشناسان پلیس فتا عنوان کرد: «اولین باری که به این شیوه میلیون‌ها تومان پول به حساب من واریز شد، بدون توجه به مبلغ واریز شده، تصور کردم که احتمالا این مبلغ بر اثر اشتباه بانک به حساب من واریز شده و بانک نیز به زودی آن را از حساب من برداشت می‌کند ولی واریز متعدد پول با مبالغ 4 میلیون، 6 میلیون تومان و ... ادامه یافت و من برای پیگیری موضوع به سراغ پلیس آمدم.»


او با تاکید بر اینکه این خانم اصرار فراوانی بر پیگیری موضوع داشت، گفت: با توجه به این که این فرد از روش‌های مختلفی اقدام به واریز پول به حساب این زن 43 ساله می‌کرد، کارشناسان پلیس پس از انجام اقدامات فنی، موفق به شناسایی فردی به نام «جهان» شدند که این مبالغ را به روش‌های مختلف به حساب این خانم واریز می‌کرد.


کاکوان گفت: پس از شناسایی این فرد و حضور وی در پلیس فتا، مشخص شد که این خانم، 18 سال پیش در شرکت او کار می‌کرده و از کارمندان بسیار نمونه وی نیز بوده ولی این مرد در جریان یک سوءتفاهم، این خانم را به طرز توهین‌آمیزی از شرکت خود اخراج کرده بود ولی در طول این 18 سال، عذاب وجدان دست از سر وی برنداشته و او با واریز این مبالغ، قصد داشت تا گذشته خود را تلافی و دینی را که بر دوش خود احساس می‌کرد، جبران کند.


رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در ادامه گفت: این فرد در اظهاراتش به کاراگاهان تاکید داشت که از نحوه اخراج این خانم به اندازه‌ای شرمنده بوده که رویِ مواجهه حضوری با وی و معذرت خواهی از او را هم نداشته و از این رو با استفاده از روش‌های مختلف سعی در واریز کردن مبالغ میلیونی و به صورت ناشناس داشته است.


کاکوان در پایان گفت: در جریان این پرونده، جهان در مجموع 6 فقره واریز پول به حساب این زن، مبلغ 27 میلیون تومان را به حساب او واریز کرده بود و تاکید داشت که در صورت مشخص نشدن موضوع، قصد داشته تا پایان عمرش به داستان سریالی واریز پول ادامه دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
میرفتاح
احسنت به این مردباوجدان وآفرین به پلیس مقتدر که بالاخره موفق شد طرف را شناسائی ودستگیر بکنه
حسینی روزنامه نگار
فرض کنید دو نفر در گمنامی و بینشانی اسیر رنج و تعب هستند. یکی به دیگری پیشنهاد می کند تا با انجام کاری که خلاف قانون هم نیست معروف و نام آور شوند.پس دو سه میلیون پول تهیه می کنند و یکی به حساب دیگری واریز کرده و دوباره از او پس می گیرد و باز مبلغ را به حسایش واریز می کند.چندی بعد دریافت کننده پول شکایت صوری خود را علیه واریز کننده مطرح می کند. بدین صورت اسم دریافت کننده پول به عنوان زنی که شایستگی دریافت میلیونها تومان پول را دارد و اسم واریز کننده پول به عنوان مردی که سخاوتمند و دست و دل باز است به راحتی در خبرگزاریها و روزنامه ها منعکس می شود ضمن اینکه هیچ اقدام ضد قانونی هم صورت نگرفته و بزودی دریافت کننده پول شکایت خود را نیز پس خواهد گرفت.بدین صورت هر دو به زعم خود از گمنامی درآمده و به شهرتی هر چند کوتاه دست یافته اند.
احمدی
شما چرا معمولا نیمه خالی لیوان رو می بینید جناب حسینی ؟
0.44694s, 20q