انجام جراحی های بسته ستون فقرات در کشور

تصویب 140 تعرفه طب درد

۱۳۹۳/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 122075

سلامت نیوز: رئیس انجمن بیهوشی و موضعی درد ایران با اعلام این مطلب که سالهاست دنیا به سمت انجام جراحی ها با بیهوشی موضعی پیش رفته است، تاکید کرد: نگرانی بیماران از عوارض بیهوشی موضعی، بی مورد است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر فرناد ایمانی روز سه شنبه در نشست خبری پنجمین کنگره بین المللی طب مداخلات درد که قرار است از 12 تا 15 مهر ماه جاری در مرکز همایشهای رازی برگزار شود، گفت: برخی بیماران نگران این هستند که با بیهوشی موضعی دچار عوارض عصبی و فلجی بشوند که چنین امکانی وجود ندارد.

رئیس پنجمین کنگره بین المللی طب مداخلات درد با عنوان این مطلب که روشهای کم تهاجمی جراحی جای خودش را در دنیا باز کرده است، افزود: متاسفانه اطلاع رسانی در این زمینه در کشور ما خیلی کم است و هنوز مردم با روشهای بسته جراحی آشنا نیستند.

ایمانی با اعلام اینکه در جراحی های باز حدود 50 تا 60 درصد موفقیت وجود دارد و هزینه های درمانی و عوارض ناشی از آن بیش از جراحی های بسته است، ادامه داد: میزان موفقیت درمان در جراحی های بسته، 85 تا 90 درصد و عوارض آن نیز کمتر از جراحی های باز است.

وی افزود: جراحی های بسته از سال 85 در ایران آغاز شده و در حال حاضر در مواردی همچون دردهای ستون فقرات ، تنگی کانال نخاعی ، شکستگی های مهره های کمر، آرتروزهای مفاصل، بزرگ شدن مفاصل ستون فقرات و دردهای سرطانی انجام می شود.

ایمانی ادامه داد: علاوه بر این امکان حدود 90 درصد موارد جراحی های باز نیز به صورت بسته وجود دارد و 10 درصد مابقی به دلایلی انجام آن به صورت بسته وجود ندارد.

استاد بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد پوشش بیمه ای مداخلات درد اظهار داشت: از سال 85 انجمن بیهوشی و درد ایران تلاش زیادی کرده است تا مداخلات درد وارد سیستم بیمه ای کشور شود به طوری که در حال حاضر 140 تعرفه و خدمات درمانی مداخلات درد تصویب و در کتاب تعرفه ها گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه تمام خدمات مداخلات درد شامل بیمه می شود ، اظهار داشت: در گذشته تعرفه های معادلی برای این خدمات تعریف شده بود اما در حال حاضر این خدمات دارای تعرفه های مشخصی شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30304s, 18q