عشق داروی درد افراد مبتلا به اوتیسم

۱۳۹۳/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 122112

سلامت نیوز: اکسی‌توسین یا هورمون عشق می‌تواند مغز افراد مبتلا به اوتیسم را فعال کند و منجر به بهبود رفتارهای اجتماعی آنها و اجتماعی‌تر شدن آنها شود. محققان اظهار کرده اند هورمون اکسی توسین یا هورمون عشق به اوتیسمی ها برای درک بهتر احساسات و حالات چهره دیگران کمک می کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، علائم و نشانه‌های اصلی اوتیسم شامل اختلال در ارتباط و مراودات اجتماعی و رفتارهای تکراری است. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است، مشکلاتی در صحبت کردن با دیگران داشته باشند یا هنگامی که با آنها صحبت می‌کنید به چشم‌های شما نگاه نکنند. این عارضه نتیجه احتمالی عصب شناختی است که بر کارکرد طبیعی مغز تاثیر می‌گذارد و رشد آن را در نواحی مربوط به ارتباط و تعامل اجتماعی دچار اشکال می‌کند.


اکسی توسین را به عنوان یک (هورمون نوازش و اعتماد یا عشق) می شناسند که در دوران بارداری، تولد و شیر دادن به نوزاد تولید می شود که محبت میان مادر و فرزند را بیشتر می کند. از این هورمون برای درمان اختلالات اجتماعی و عدم ثبات در خلق و خوی استفاده می کنند. دانشمندان در یک پژوهش جدید دریافته‌اند که برخی از علائم اختلال روانی اوتیسم را می‌توان با یک اسپری استنشاقی حاوی هورمون اکسی توسین کاهش داد.


افراد مبتلا به اوتیسم اغلب مشکلات مهمی در تعاملات اجتماعی دارند که به گفته این دانشمندان هورمون اکسیتوسین می تواند به این بیماران کمک کند که عملکردهای هوشمندانه طبیعی داشته باشند و تواناییهای زبان خود را در اجتماع بهبود بخشند.


محققان افزودند: برخوردهای بصری می تواند به عنوان اولین مرحله در رفتارهای اجتماعی مورد ملاحظه قرار گیرند. مطالعات ما نشان می دهد که اکسیتوسین برخوردهای بصری را افزایش می دهد چرا که زمان نگاه کردن بیمار را به چشم دیگران افزایش می دهد.


به گزارش دیلی،در یک آزمایش محققان به 40 مرد که به اوتیسم بالا مبتلا بودند اسپری بینی حاوی اکسی توسین دادند.پس از 90 دقیقه مغز این افراد فعال شد و باعث بهیود رفتارهای اجتماعی آنان شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15811s, 19q